'Alanya’dan dünyaya açılan bir isim'

Dim Medya A.Ş'nin, Yeni Alanya'nın 51'inci, Dim TV'nin 1'inci kuruluş yıldönümleri için organize ettiği kutlamaya katılanlar arasında yer alan KKTC'nin ünlü gazetecisi Sefa Karahasan, köşe yazısında Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim ve Dim Medya'dan övgüyle söz etti

'Alanya’dan dünyaya açılan bir isim'
banner404

SEFA Karahasan'ın, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yayınlanan 'Kıbrıs Sefası' adlı gazetede yer alan 'Alanya'dan dünyaya açılan bir isim: Mehmet Ali Dim' başlıklı köşe yazısı aynen şöyle: 
"Mehmet Ali Dim, bir üstad. Alanya’dan ‘dünyaya açılan’ bir gazeteci büyüğümüz. Bunları neden mi yazıyorum? Açayım. DİM Medya Grubu’nun 51’inci kuruluş yıldönümü için Alanya’daydım.
Muhteşem bir organizasyon ve ‘gurur duyulacak’ bir gelişime tanık olduk.
‘Olduk’ diyorum, çünkü sadece ben değil değerli Bakanlarımız Mevlüt Çavuşoğlu, Fikri Ataoğlu gibi seçkin davetliler bu tanıklığı yaşadı.
Dile kolay, Alanya’da 51 yıl boyunca bir marka oluyorsunuz. Bununla da kalmadan, tüm Türkiye’ye oradan da tüm dünyaya taşınan bir isim haline geliyorsunuz.
DİM Medya Grubu’nun Alanya için yaptıklarını yakından izledim.
Medya grubunun yatırımlarını, çalışanlarını görünce ‘Dim Ailesi’ne ne kadar teşekkür etsek, azdır dedim.
Ekonomik olarak zor bir dönemden geçildiği göz önüne alınırsa, DİM Grubu’nun dev bir çalışma ekibini görünce, meslektaşlarım adına sevindim.
Grubun dikkat çeken enerji dolu çalışanları var.
Gelecek adına umutlandım.
Sayın Başkan Dim’in konuşmasında tüm Anadolu medyasının sorunlarını dile getirmesini ve sorunları yakından bilmesini not ettim. Dim’in, Bakan Çavuşoğlu’na sorunların çözümü için yaptığı çağrı da yerindeydi. Bakan Bey de, süreci takip edeceği mesajı verdi.
Ki Çavuşoğlu ile birlikte Alanya bir dünya markası olmuş durumda.
Bakan Çavuşoğlu’nun, “Sabah bakıyorum Mehmet Ali’nin mesajı akşam bakıyorum Mehmet Ali’nin mesajı var. Alanya’nın tüm sorunlarını iletiyor. Şimdi tüm Türkiye’nin sorunlarını iletecek sanırım”yönündeki sözleri de önemliydi.
Dim’in, özelde Alanya genelde Türkiye sevdalısı bir isim olduğunu gördük.
Önümüzdeki dönemde Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlığı seçimleri de var. Seçimlerde en güçlü aday ise Mehmet Ali Dim.
Sayın Başkan’ın; vizyonu ve hedefleri Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na büyük katkı sağlar diye düşünüyorum.
Kendisini bir patron olarak görmeyen, bir emekçi olarak gören kaç kişi var ki?’
Sayısı azdır.
Bu, Anadolu’da gazeteci emekçilerin geleceği için değerlendirilmelidir."


İŞTE YAZININ LİNKİ
http://kibrissefasi.com/alanyadan-dunyaya-acilan-bir-isim-mehmet-ali-dim/

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 19:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aytekin Manici
Aytekin Manici - 8 ay Önce

kimseye hakaret etmediğiniz sürece istediğiniz konuyu yazabilirsiniz dedi ve istediğim konuyu yazıyorum .Bu vizyon Alanya’dan dünyaya açılan bir isim başlığını açıklamaya yetiyor

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479