Alanya’da su seferberliği

Alanya’da susuz mahalle bırakmamak için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri, yetersiz kalan su şebekelerini bir bir yenileniyor.

Alanya’da su seferberliği
banner404
DAHA önce Akdam, Emişbeleni ve Avsallar Mahallesi'ne içme suyu getiren ASAT, Hocalar Mahallesi'nde kendi imkanlarıyla 4,5 kilometrelik içme suyu hattı yaptı. ASAT ekipleri, Saburlar Mahallesi’ne 1 kilometrelik, İshaklı Mahallesi’ne 2,5 kilometrelik, Türkler Mahallesi Kargı Mevkii'ne ise 1 kilometrelik yeni hat döşeyerek bölgenin içme suyu sıkıntısını sona erdirdi. Türkler Mahallesi Bilaller Mevkii’nde 20 gün önce başlayan içme suyu hattı döşeme çalışmalarında da sona gelindi. Bölgeye 2.200 metre yeni içme suyu hattı çekiliyor, çalışmaların 1 hafta içerisinde tamamlanması hedefleniyor.  
3 AYDA 3 BİN ŞİKAYETE MÜDAHALE
ASAT Hizmet Birimi son 3 ayda Alanya’nın farklı bölgelerinden Alo 185’e gelen yaklaşık 3 bin içme suyu arıza şikayetine ve talebe cevap verdi. 08.00-24.00 saatleri arası çalışan 12 acil onarım ve bakım ekibi, şikayet konularına anında müdahale ederek sorunu çözdü. Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, içme suyu ve kanalizasyonla ilgili yatırımların belirlenen program dahilinde devam ettiğini söyledi. Güney, “İçme suyu yetersiz olan yerlere yeni hatlar döşeyerek sorunları çözüyoruz. İncekum, Okurcalar ve Mahmutlar Mahallesi'nde hatların eski ve yetersiz olması nedeniyle yaşanan sorunları da çözeceğiz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479