Alanya'da Mete Bebek için Ruslardan yardım eli

Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri, kalp damarları ters olarak dünyaya gelen, akciğer ve böbrek rahatsızlığı nedeniyle çok sayıda operasyon geçirdikten sonra ameliyatla kafatasına şant takılan 3 aylık Mete bebek için kolları sıvadı

Alanya'da Mete Bebek için Ruslardan yardım eli
banner404

ALANYA’NIN Demirtaş Mahallesi’nde yaşayan Buse ve Gökhan Yıldırım çiftinin bebekleri Mete, 3 ay önce kalp damarları ters olarak dünyaya gelmişti. Yeni Alanya’nın “Mete bebek yardım bekliyor” başlığı ile yer verdiği haberin ardından duruma kayıtsız kalmayan Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri, kendi aralarında yardım topladı. Dernek üyelerinden topladığı yardım parasını Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Kurucu Başkanı, Anadolu Medyası Güçbirliği Platformu (AGP) Başkanı ve Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim'e teslim eden Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz "Rus vatandaşları Alanya’da sadece turistik amaçlı bulunmuyor. Bizler sizlerin gelinleriyiz, Türk ve Alanya kültürel hayatına entegre olduk. Sosyal hayatta bizler de varız. Birinin yardıma ihtiyacı varsa biz de elimizi taşın altına koyar, gereken desteği canı gönülden veririz. Nitekim Mete bebekte de öyle oldu. Dernek üyesi arkadaşlarımızın aralarında topladığı yardımı Sayın Dim aracılığı ile aileye ulaştırmak istedik. Umuyoruz bu örnek teşkil eder ve herkes Mete bebeğe yardım elini uzatır” dedi. Rus Eğitim ve Kültür Derneği üyelerinin topladığı yardımı aynı gün içinde aileye ulaştıran Dim, duyarlılıkları için dernek üyelerine ve Gündüz’e teşekkür etti. 
NE OLMUŞTU?
Başkent Üniversitesi Konya Hastanesi’nde açık kalp ameliyatı olan Mete bebek kalp kasılmasından dolayı yaklaşık 1 ay önce anjiyo oldu ve akciğeriyle böbrekleri işlevini yitirmeye başladı. Mete bebeğin kafasına son olarak şant takıldı. Yaşam mücadelesi veren Mete bebeğin ailesinin ekonomik sıkıntılarından dolayı tedavisine devam edilemedi. Maddi zorluklar yaşayan aile, Mete’nin tedavi masraflarının karşılanması için yardım eli uzanmasını beklediklerini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479