Alanya'da fayton devri sona eriyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, kent merkezi, Alanya ve Manavgat'taki fayton faaliyetlerine 10 Haziran itibarıyla son verileceğini söyledi

Alanya'da fayton devri sona eriyor
banner404

BÖCEK, faytoncuları işe alacaklarını, atları da hayvanat bahçesine teslim edeceklerini kaydetti. Başkan Muhittin Böcek, seçildikten sonra ilk kez gazetecilerle bir araya geldi. Başkanlık toplantı salonundaki buluşmaya, büyükşehir iştirak şirketi Ulaşım AŞ'nin yöneticileri de katıldı. 'Ulaşım' temalı basın toplantısında Başkan Böcek, Antalya'nın 913 mahallesinde ve 19 ilçesinde kendilerini görevli gördüklerini söyledi.
‘ATLAR HAYVANAT BAHÇESİNE GİDECEK’
Antalya'da kent merkezi ile Alanya ve Manavgat'ta yer alan faytonlara yönelik önemli bir karar aldıklarını belirten Böcek, "UKOME kararına göre 10 Haziran itibarıyla fayton faaliyetlerinin durdurulması ve trafikten men edilmesi kararı aldık. Fayton işiyle uğraşan 20 kardeşimiz var. 1 hafta önce genel sekreterimiz onlarla görüştü. Onları mağdur etmeyeceğiz. Kendilerini belediyede istihdam edeceğiz, atlarını da belediye bünyesine alacağız, hayvanat bahçesinde değerlendireceğiz. Faytoncularımızı ya da istedikleri bir yakınlarını işe alacağız. Ulaşım sektörü ile bu konuda hemfikir olduk" diye konuştu. Bir gazetecinin Avrupa'da faytonların var olduğunu hatırlatması üzerine Böcek, "Hava şartları bahsettiğiniz ülkelerle bizim farklı. Temmuz ve Ağustos aylarında sıcak nedeniyle biz sokakta duramazken onların sıcak asfaltta durması doğru değil" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 01:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Dadaşlar
Ali Dadaşlar - 3 hafta Önce

Develer de yasaklanmalı. Hem de acilen. Deve turu gezisi diye turistleri soyuyorlar. Sn. @FeyziAçıkalın beyin dikkat ve ilgisine.

Aysel Kavraz
Aysel Kavraz - 3 hafta Önce

Atlar Hayvanat bahce teslim edecek? I know that in Samsun some horses have been feed to the lions and nobody can say its not true. I hope this doesn't happen. Its better to do a good, rightful job than be dishonest. Nevertheless thank you for making this rule.

alaiye
alaiye - 3 hafta Önce

sıcakta zavallı hayvanlar
zaten zaman zaman bayılıyorlardı

Meryem kelek
Meryem kelek - 3 hafta Önce

Bu kararinizdan dolayi sizi cani gonulden kutluyorum
Başkanim isiniz rast gelsin

Dilek
Dilek - 3 hafta Önce

Helal olsun olması gereken tamda budur

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Develerede son verir inşAllah.

buko
buko - 3 hafta Önce

muhteşem gerçekten tebrik ediyorum en azından kendi adıma çok sevindim

Bir dost
Bir dost - 3 hafta Önce

Doğru karar basganım


SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472