Alanya’da esnafın talepleri

Esnaf odası temsilcileri esnafın taleplerini yetkililere iletmek adına bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Bağ-Kur ve sicil affına ilişkin yapılan açıklamada oda temsilcileri hazır olarak bulundu 

Alanya’da esnafın talepleri
banner404

ALANYA’DA esnaf odası temsilcileri bugün esnafın taleplerine ilişkin bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Saat 10.00 itibariyle Alanya Şoförler Odası çatısı altında başlayan toplantıya Alanya’da bulunan bütün oda başkanları katılım sağladı. Toplantıda Bağ-Kur ve esnaf sicil affına ilişkin önemli açıklamalar yapıldı, esnafın talepleri üç ana başlıkta toplandı. Alanya esnafını yakından ilgilendiren açıklamalar Dim TV (dimtv.tv) ekranlarından canlı olarak izleyicisi ile buluştu.
ESNAFIN TALEPLERİ 3 ANA BAŞLIKTA TOPLANDI 
Alanya esnafı adına açıklamayı yapan Alanya Şoförler Odası Başkanı Recep Çalış devlet yetkililerine seslendi ve esnafın taleplerini şu şekilde sıraladı:
1-    Esnafımızın kendi çabalarıyla ödemeye çalıştığı Bağ-Kur primleri hususunda bir talebimiz var. Bağ-Kur'da devletimiz sağladığı yüzde 5 oranındaki indirimin, yüzde 10'a çıkarılmasını istiyoruz. Sigortalı işçi çalıştıran arkadaşlarımızda var aynı konu sigortayı da ilgilendirmektedir. 
2-    Sosyal güvenlik konusunda eşitlik talebimiz var. Sigortadan emekli olacak bir kişinin 7 bin 200 iş günü mecburiyeti varken, esnaf olan arkadaşlarımızın 9 bin gün mecburiyeti bulunmaktadır. Bu noktada günlerin düzenlenmesini ve eşitliğin sağlanmasını istiyoruz. 
3-    Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatiflerine devletimiz tarafından kredi desteği verildi. Ancak sicili bozuk olan esnaf arkadaşlarımız var. Bu noktada arkadaşlarımızın krediden yararlanabilmeleri için esnaf sicil affının bir an evvel gündeme getirilmesini talep ediyoruz. 
Başkan Çalış, talepleri sıraladıktan sonra devletin her daim yanında olduklarını ifade ederken “Bizler sivil toplum örgütleri olarak her daim devletimizin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Temsil ettiğimiz esnaflarımızın taleplerini de buradan dile getirdik. Devletimizin imkanları ölçüsünde taleplerimizi değerlendirmesini ve konuya ilişkin çalışmalar yapmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner534

banner518

banner481

banner472

banner536