Alanya’da çığırtkanlık ve hanutçuluk yapan iş yerleri kapatıldı

Alanya Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmaların neticesinde Kaymakamlık oluruyla çığırtkanlık ve hanutçuluk yaptığı tespit edilen 5 iş yerinin, 3 gün ile 15 gün süreyle iş yeri açma ve çalıştırma faaliyetine son verildi. İş yerleri, sabah polis ve zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hanutçuluk ve çığırtkanlığı önlemek için sıkı denetim ve cezaların devam edeceğini belirtti

banner404

ALANYA Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen çalışmaların neticesinde Kaymakamlık oluruyla çığırtkanlık ve hanutçuluk yaptığı tespit edilen 5 iş yerinin, 3 gün ile 15 gün süreyle iş yeri açma ve çalıştırma faaliyetine son verildi. İş yerleri, sabah polis ve zabıta ekipleri tarafından mühürlendi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  hanutçuluk ve çığırtkanlığı önlemek için sıkı denetim ve cezaların devam edeceğini belirtti.
Alanya Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü ve Alanya Belediyesi’nin işbirliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde çığırtkanlık, hanutçuluk yapan ve kavgaya karışan iki işletmeyle birlikte  5 iş yeri Kaymakamlık kararıyla kapatıldı.
 Kurumlarla işbirliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde çığırtkanlık ve hanutçuluk önlemek için ciddi tedbir ve denetimlerle etkin mücadele eden Alanya Belediyesi,  çığırtkanlık ve hanutçuluk  yaptığı belirlenen işyerlerine idari para cezası da  uyguladı.
KAPATILAN İŞ YERLERİ İFŞA EDİLECEK
Bu sabah polis ekipleri ile birlikte iş yerlerini mühürleyen zabıta ekipleri kapattıkları iş yerlerinin kepenklerine astığı afişle  ilgili işyerlerinin hanutçuluk ve çığırtkanlıktan dolayı kapatıldığını açıkladı. Bundan sonra da hanutçuluk ve çığırtkanlıktan ceza alan işyerlerinin ifşa edileceği bildirildi.
CİDDİ YAPTIRIMLAR UYGULAYACAĞIZ
 Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Turizmde marka olmuş şehrimizde yaşayan herkes dolaylı da olsa turizmden ekmek yiyor. Şehrimizde bulunan yerli ve yabancı misafirlerimize yapılan çirkin davranışlara asla izin vermeyeceğiz. Kaymakamlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz ile işbirliği içinde mücadelemiz devam edecek. Çok ciddi cezalar uygulayacağız. Alanya'nın yıllardır bin bir emekle   edindiği imaja kimsenin leke düşürmesine izin vermeyiz. Kimse bindiği dalı kesmesin. Kentimizin huzurunu bozdurmayacağız. İşini doğru ve düzgün şekilde yapan esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Ancak kurallara uymayan, kentin düzenini ve huzurunu bozmaya yönelik davranışlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız."   dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 16:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gözlemeci
Gözlemeci - 8 ay Önce

Sayın Adem başkan , elindeki kapatma kararlarını aylardır bekletip, seçime 15 gün kala uygulamaya koyması , MHP ye ve cumhur ittifakına tepki oylarına dönüşür .
Cumhur ittifakına destek istemesinin inandırıcılığı kalmaz .

Hakkı
Hakkı - 8 ay Önce

Ses kirliliğiyle geri kalmış ülkeler gibi görünmemize sebep olan, egzozuyla oynanarak yüksek ses çıkaran motorlara da bir çare bulunmalı. Serseriler yüzünden turistler rahat gezemiyor.

salih yıldırım
salih yıldırım - 8 ay Önce

alanyada o kadar sahte ürün satılıyor trust cekmek için ülke olarak elimizden gelenı yapıyoz ama trust geldıgı zaman ne kadar ucuz adi işe yaramaz ürün varsa kakalıyoruz la 5 lira ya boosun parfümü diyor içi su dolu şişeri en adi tişörtleri en yüksek fıyata satıyoruz ondan sonrada trust nıye gelmıyor bı gezın ya su parfüm tsört satan yerleri canta satan yerleri hiç mi görmüyosunuz

SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479