Alanya’da açık hava sinema keyfi

55’incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Sinema tırı Gazipaşa ve Alanya’da vatandaşları sinema ile buluşturdu

Alanya’da açık hava sinema keyfi
banner404

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi 55'inci Uluslararası Antalya Film Festivali heyecanını Sinema tırı ile kentin dört bir yanına taşıyor. Belediye Şirketi ANSET’in Sinema tırı sinemayı 19 ilçede vatandaşın ayağına götürüyor. Sinema tırı Gazipaşa’da ‘Kaptun Dandun” animasyon filmi, Alanya’da da ‘Okul Yolunda’ adlı belgeselle perde açtı. Gazipaşa Cumhuriyet Meydanı’nda park eden Sinema tırına özellikle çocukların ilgisi yoğun oldu. Aileleriyle birlikte meydanı dolduran çocuklar, 2018 yapımı “Kaptan Dandun” isimli animasyon filmini büyük bir heyecanla izledi. 

7’den 70’e sinema keyfi 
Sinema tırı Gazipaşa’nın ardından Alanya’da Mahmutlar Cumartesi Pazarı'nda vatandaşlara perdelerini açtı. 7'den 70'e birçok sayıda vatandaş açık havada sinema filmi izlemenin keyfini yaşadı. Yer bulamayanlar ise yere bağdaş kurarak filmi seyretti. Sinema tırı festival boyunca tüm ilçeleri ilçeyi gezerek açık havada ücretsiz sinema gösterimi yapacak. 

Yılın en başarılı belgeseli 
Pascal Plisson’ın yönettiği Okul Yolunda gösterildiği her ülkede buyuk bir ilgi toplayan, yılın en başarılı belgesellerinde. Filmde dünyanın dört farklı ülkesinden dört çocuğun her sabah okula ulaşabilmek için bir suru engeli nasıl aştıkları anlatılıyor. Bu çocukların belki de tek ortak noktası eğitime aç olmaları. 2013 Locarno Film Festivali Kapanış Filmi olan Okul Yolunda izleyenleri tek hayali olan bu çocukların sıradışı yaşamlarının içine sokuyor. 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472

banner479