Alanya'ya yağan taşın gizemi  

Dim TV'de (dimtv.tv) Oğuz Korum ve Ferit Kesen'in hazırlayıp sundukları Alanyaca programı, bu akşam saat 19.30'da izleyiciyi yine Alanya tarihinin derinliklerine götürecek

Alanya'ya yağan taşın gizemi  
banner404

ALANYA'NIN yeni nesil televizyonu Dim TV'de (dimtv.tv) Alanya Tarihçisi, Araştırmacı, Yazar Oğuz Korum ve Yeni Alanya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Kesen'in birlikte hazırlayıp, sundukları Alanyaca, bu akşam da Yeni Alanya arşivinden Alanya'nın son 50 yılında yaşanan olaylar, bu sürece damga vuran insanlar ve Alanya'ya ilişkin çarpıcı konuları Dim TV ekranlarına taşımaya devam edecek. Her hafta çarşamba akşamları saat 19.30'da yayınlanan Alanyaca, 23. bölümüyle bu akşam Dim TV ekranlarında olacak. 
ALANYACA'DA NELER VAR?
Her hafta Alanya'ya dair çarpıcı konuları ele alan Alanyaca'da bu akşam şu soruların yanıtları verilecek: 

- Nerede o eski bayramlar? Alanya'da eski Kurban Bayramları nasıldı? Kimler ev ev dolaşıp et toplardı? 

- 1991 yılında "Endişeye gerek yok, vilayet olacağız" diyen, Alanya'nın il ilan edileceğinden emin olan siyasetçi kimdi? 

- 1991 yılında DYP'nin Alanya'nın il olması için TBMM'ye verdiği önerge hangi gerekçeyle reddedildi?

- Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) nasıl kuruldu? Alanya'nın ALTSO Ankara Ofisi'nden önce büyükşehirlerde örgütlenmesi var mıydı? 

- Alanya'yı dünyaya 'Spor şehri' olarak tanıtan triatlon nasıl başladı? Alanya'da bir butiğe giren Hollandalı turistin tişörtünden yola çıkıldı. İşte triatlonun ilginç öyküsü...  

- Alanya güneşi ve sıcağı ile meşhur olduğu kadar yağmuru ile de meşhur. Alanya tarihindeki ilginç hava olayları neler? Alanya'da görev yaptığı 3 ay boyunca yağmur hiç dinmediği için Alanya'yı terk eden kaymakam kimdi? Bu kaymakamın, İstanbul'da ziyaretine gelen Alanyalı'ya ilk sorusu ne oldu? Korkunç sellerde neler yaşandı? Alanya halkının ilk anda 'Kafamıza taş yağıyor' diyerek saklandığı, gökyüzünden düşen 400 gramlık cisimler neydi?

Bu soruların yanıt bulacağı Alanyaca, bu akşam saat 19.30'da Dim TV'de. Sakın kaçırmayın...   
ALANYA DİM WEB TV 
NASIL İZLENİR?

Alanya'da 'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan Dim TV'ye nereden nasıl ulaşılır? İşte o çok kolay yollar: 
'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan Dim TV'ye, dimtv.tv internet adresinden, Google'a 'Dim TV' yazıp aratarak veya facebook.com/dimtvalanya adresinden, twitter.com/dimtvalanya adresinden, youtube.com/yenialanya adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dim TV'nin küçük boyutlu uygulamasını telefonunuza PlayStore veya AppleStore'dan kolayca indirebilirsiniz. Böylece cep telefonunuza gelecek bildirimlerle canlı yayınları ve haberleri kaçırmazsınız. Ayrıca, Smart TV'lerde tarayıcınıza dimtv.tv yazarak ya da Youtube uygulamasından 'Dim TV' şeklinde aratarak da büyük ekran konforunda, yüksek kalitede Dim TV'yi izleyebilirsiniz.
Ayrıca masaüstü bilgisayarınızdan www.yenialanya.com'a gidip, ana manşet panelinin sağında yer alan "Dim Web TV" logosuna tıklayarak da kolayca Dim TV'ye ulaşabilirsiniz.  

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472