Alanya'ya sürpriz ziyaret

Sezon öncesi liman denetimleri çerçevesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek Alanya'ya gelerek limanı denetledi

Alanya'ya sürpriz ziyaret
banner404
ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, dün beraberindeki heyet ile birlikte Alanya Limanı'nı denetlemek üzere Alanya'ya geldi. Coşkunyürek'i Alanya'da Liman Başkanı Edip Ballıkaya'nın yanı sıra Ak Parti Alanya Gençlik Kolları Başkanı Alaaddin Işık karşıladı. Liman ve iskelede çeşitli incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, Liman Başkanı Edip Ballıkaya ve Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Adnan Sipahioğlu ile de görüşüp Alanya iskelesiyle ilgili talepleri ve önerileri dinledi. 
‘DENİZİ TEKNELER PİSLETİYOR’
Coşkunyürek, Liman Başkanı Edip Ballıkaya'ya, Alanya denizinin nasıl temizlendiğiyle ilgili soru sorması üzerine Ballıkaya "Bilindiği üzere Alanya'mızda deniz kirliliği daha çok deniz araçlarından dolayı kaynaklanıyor. Bunların da mevzuat kuralları çerçevesinde takibini yapıyoruz. Bunun yanı sıra Alanya Belediyesi'nin 'Vasdettin' adını verdiği bir deniz yüzeyi temizleme aracı var. Bu araç günün belirli saatlerinde burada temizlik yapıyor. Alanya'mızın denizinin ve limanımızın en  temiz şekilde olması için tüm ekipler çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor" dedi.
'ALANYA'DAN MEMNUN AYRILDI'
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek daha sonra ise Alanya iskelesi ve limanda çeşitli incelemelerde bulundu. Bölge esnafıyla da sohbet eden ve kendilerinden herhangi bir taleplerinin olup olmadığını soran Coşkunyürek, esnaflardan olumlu yönde tepkiler aldı. Kendisini takip eden gazetecilerin ulaşımla ilgili olarak Alanya’ya yapılması planlanan projelerle ilgili sorularına ise "Bu konularda konuşma yetkim yok. Sayın Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım, projelerle ilgili bilgilendirmeleri yeri geldiğinde kendisi yapmaktadır" dedi. Ziyaretten memnun olduğu gözlemlenen Coşkunyürek, Kuyularönü Camii'nde kıldığı ikindi namazının ardından Alanya'dan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 23:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472