'Alanya'ya hoşgeldiniz'

Alanya Alaaddin Keykubat Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Can Baysal, üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından ALKÜ'yü ve AHEP'i kazanan öğrencilere 'hoş geldin' dedi

'Alanya'ya hoşgeldiniz'
banner404

UZUN yıllar Alanya’da eğitim sektörüne hizmet eden Yeni Alanya Dershanesi, dershanelerin kapatılmasıyla birlikte 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Alaaddin Keykubat Koleji olarak eğitim hayatına devam edecek. Alanya Alaaddin Keykubat Koleji Yönetim Kurulu Üyesi Can Baysal, üniversite yerleştirme sonuçlarının ardından Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ni (ALKÜ) ve Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi'ni (AHEP) kazanan öğrencilere bir hoş geldin mesajı yayınladı. 

'BU ŞEHİRDE YALNIZ DEĞİLSİNİZ'

Baysal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Yeni evine, Alanya’ya şimdiden hoş geldin. Hiç şüphesiz ki Alanya’yı isteyerek tercih ettin. Belki okumaya gelmeden önce, Alanya’yı görmek ve bir şeyler paylaşmak için defalarca gelmişsindir. Oldu ya hani gelmemişsen bile, Alanya hakkında çok şey duyduğundan eminim. Alanya aradığın her şeyi bulacağın ve seni asla hayal kırıklığına uğratmayacak bir kent. Akdeniz’in incisi, en yaşanabilir ve güvenilir kentlerden birine geldin. Burada yaşadığın süre içinde eğitimin, sosyal faaliyetlerin, güneşin, denizin, doğanın kısaca cennetten bir parçanın tadını çıkaracaksın. Çünkü Alanyalılar öğrenci olarak Alanya’ya gelenleri, kendi öz çocuklarını sever gibi sever, bağırlarına basarlar. Seni de öyle sevecekler. Yabancılık çekmeyeceksin bu kentte. Kısaca, yalnız değilsin güzel kardeşim. Sana değer katacak iki kaliteli üniversiteler var. Üniversite eğitimi sadece kampüslerde ve dersliklerde bitmediğini çok iyi biliyorum. Şehir olarak bunu da çok iyi bildiğimiz için, senin gelişimine, yetişmene, gelecekte uluslararası arenada söz sahibi olup, hak edeceğin yeri almana yardım edecek modern bir Avrupa kentine geldin. Bu kentte yeri gelecek sevinçli günlerin, yeri gelecek üzüntülü günlerin de olacak. Yıllar geçecek belki hayatında çok şey değişecek ama değişmeyen en güzel şey Alanya’da geçireceğin dolu dolu yılların olacak. Ve sen güzel genç kardeşim artık yeni bir Alanyalı olarak bizlerle beraber olacaksın. Alanya’nın iki değerli üniversitelerinden birinde okuma hakkı kazandın. Başta ailen sonra da gelişiminde katkı koyan bütün öğretmenlerin ve arkadaşlarının eminim gurur kaynağı olmalısın. Unutma ki, bütün bir ülkenin gurur kaynağısın. Umarım bu kent sana şans getirir ve bir şeyler alabileceğin bir yer haline dönüşür. Ve gene umarım sende bu kente şans getirir ve şehrin gelişimi açısından bir şeyler katarsın. Alanya’da okumaya hak kazandığın için tekrar tebrik eder, başarılarının devamı dilerim. Ayrıca bütün Alanyalı hemşehrilerim adına, sana tekrar hoş geldin diyorum."

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472