banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya Triatlonu iptal edildi!

Uluslararası Dağ Bisikleti Şampiyonası'nın ardından Alanya Triatlonu da, 27. yılında destek yetersizliği gerekçe gösterilerek iptal edildi 

GÜNCEL 11.08.2017, 14:13 12.08.2017, 12:14 Şerife Çoban
banner404

TÜRKİYE'NİN 27 yıl önce Alanya'da başlamasıyla tanıdığı triatlonda şok bir gelişme yaşandı. 27 yıldır aralıksız uluslararası triatlon yarışlarına sahne olan, adı dünyada triatlonla anılan şehirlerin başında gelen Alanya'da bu yıl gerçekleştirilecek 27. Alanya Triatlonu iptal edildi. İptal edilmesinin gerekçesinin, Türkiye Triatlon Federasyonu desteğinin yetersizliği olduğu bildirildi. 
Avrupa Triatlon Birliği tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Triatlon Federasyonu’nun destek eksikliğinden dolayı, ETU Alanya Avrupa Kupası 2017’nin bu yıl iptal edildiği belirtildi. Açıklamada, aynı haftasonu düzenlenecek olan ITU Paratriathlon Dünya Kupası ve ETU Gençler Avrupa Kupası’nın da iptal edildiği bildirildi. Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Renault Bertrandi "Bu yıl tüm etkinliklere katılmaya çalışmak için elimizden gelen çabalara rağmen, Türkiye Triatlon Federasyonu'nun destek eksikliği, başarılı organizasyonun bu noktada imkansız hale gelmesine neden oldu" dedi. 
ITU Spor Direktörü Gergely Markus ise "Bu yarışmayı takvimlerinde planlayan tüm sporculardan özür dileriz, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Alanya'nın devreye girebileceğini umuyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (2)
ali mert 2 yıl önce
Bisiklet federasyonu Konya nın eline geçtiğinden beri her türlü Alanyada olan bisiklet organizasyonu iptal edilmeye başlandı ilginç.
Bayram akıncı 2 yıl önce
gazipasada yapsinlar zaten alanyada yol kaldirim anca yetiyor surda 3 ay sezon var yok bisiklet yok kosu yollari kapatiyolar millet isine gucune gidemiyor gelelim gerceklere alanyada referandum yapim bakalim kim ister triatlon kim cebini dolduruyor hangi aganin oteli doluyor elemanina yaz ortasi extra ne prim veriyor halk esnaf nr karını goruyor alanyanin ne yerlisi ne yabancisi ne turistinin umrunda degil hatta milletin isini yavaslatiyor sunu iyi bilelimz tarihi yerlerimiz spor etkinlikleri sayesinde gelen turistin kazandirdigi para mi kisin elektrik faturamizi oduyor cok matah biseyse kisin gelsinler pansiyonlarda kalsinlar restorantta yemek yesinler yok 9 yildizli otelde bin bir pazarlikla sifir extrayla yok yere yollari isgal etsinler hemde sezon ortasi gitsinler gazipasa bombos sehire renk gelsin bize ne ya.. Yada kisin millet issiz gucsuz parasizken gelsinler bakalim neymis getirisi kac esnaf dukkan acacak kac otel kac tane turist agirlayacak neymis reklammis super reklamimiz oldu 10 senedir ac turist geliyor en kral meslegi olan adam 6 ayligina asgari ucrete calisiyor extra sifir...