'Alanya tanıtımının önüne geçildi'

Üniversitelerle bir araya gelen işadamı Köseoğlu, "Alanya’ya gelen misafirlere farklı şehir turları satılarak, Alanya’nın tanıtım ve ekonomisinin önüne geçildi" dedi

'Alanya tanıtımının önüne geçildi'
banner404
ALANYALI işadamı Serdar Köseoğlu, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) Rektörü Prof. Dr. Erol Sayın'ın 'Kent Kültürü' dersine katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşide, turizm, kuyumculuk, ziraat gibi farklı alanlarda boy gösteren, aynı zamanda uzun yıllar oda başkanlığı, dernek kurucu başkanlığı yapan Köseoğlu, üniversitelilerle 2 saatlik bir sohbet gerçekleştirdi. Alanya’da turizm, ticaret, ziraat gibi konularda genel bilgiler veren Köseoğlu, öğrencilere tavsiyelerde de bulundu. Uzun yıllar kuyumculukla beraber ticaret hayatının içinde olduğunu söyleyen Köseoğlu, 'Herşey Dahil (HD) Sistemi' ile birlikte Alman misafirler yerini Rus misafirlere bıraktı. Misafirler daha gelir gelmez yalnızca rehberlerin yönlendirmesiyle Alanya’yı tanımaya başladı. Hatta Alanya’ya gelen misafirlere farklı şehir turları satılarak, Alanya’nın tanıtım ve ekonomisinin önüne geçildi" dedi. 
'ALANYA'NIN HAYALİ GERÇEK OLDU'
Öğrencilerin Alanya ve Alanyalılık ile ilgili soru ve sorunlarıyla yakından ilgilenen Köseoğlu, "Alanya’da öğrencilere oldukça ilgi var. Üniversite yıllardır Alanya’nın hayali. Üniversitelerle birlikte bu hayal gerçek oldu. Zamanla öğrenci nüfusunun artmasıyla, Alanya’nın kültür ve entelektüelliği de artacak" şeklinde konuştu. 
'SOSYAL FAALİYETTE AKTİF OLUN'
Bir öğrencinin Fenerbahçe ve Fenerbahçelilik ile ilgili sorduğu soruya, "Siz neden öğrenci taraftar topluluklarını kurmuyorsunuz, size çok kızıyorum" diyerek şakayla karışık sitem eden Köseoğlu, öğrencilerin sosyal faaliyetlerde aktif olmasının hem kendi gelecekleri, hem de kent için çok önemli olduğunu belirtti. Köseoğlu  bunun için her türlü imkan ve desteği sağlama sözü de verdi. 
Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472