Alanya plajlarındaki kaçak yapılar için harekete geçildi

Alanya'da uzun süredir tartışılan plajlardaki kaçak yapılarla ilgili Alanya Belediyesi'nin ilgili birimlerinden açıklama geldi: Yakında yıkılacak

Alanya plajlarındaki kaçak yapılar için harekete geçildi
banner404

Yasin ARAZ

ALANYA Belediyesi'nden, Alanya plajlarındaki işgale yakında 'Dur' deneceği açıklaması geldi. Alanya'nın Keykubat ve Kleopatra plajları ile, turistik mahalle plajlarında mantar gibi türeyen kaçak yapılarla ilgili yıkım ihalelerinin sürdüğü bildirildi. 
BİRİSİ DE GOYA BEACH 
Bu yapılardan biri de Dinek Mahallesi, Emirgan Caddesi'nde bulunan Goya Beach. Neredeyse denizin içine kadar uzanan plaj tesisinin büyük bölümünün kaçak olduğu, 1 yıl önce alınan yıkım kararının hala uygulanmadığı bildirilmişti. Tesisin defalarca mühürlendi ve konunun yargıya taşındığı da iddia edilmişti. 
'GEÇEN YIL YIKIM KARARI UYGULANDI'
Alanya Belediyesi İmar Müdürü Murat Satı, Yeni Alanya'nın plajlardaki kaçaklar ve Goya Beach'e ilişkin soruları üzerine "Geçtiğimiz yıl bu kaçak yapılanmalarından dolayı Alanya Belediyesi Encümeni kararıyla bahsi geçen tesise yıkım ve idari para cezası uygulaması yapmıştık. Sorunların devamına ilişkin konu Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'nün takibinde" dedi.
'YAKINDA GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK'
Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri de yaptıkları değerlendirmede, Goya Beach ve diğer plaj tesislerinin kaçakları ile çalışmalarının sürdüğünü belirterek "Yıkım ihalelerimiz başladı. Yakında gerekli tüm adımlar atılacak" dediler. 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
adil düzen
adil düzen - 10 ay Önce

Alanya sadece merkezden ibaret değil, konaklıda Alanyanın bir mahallesi, bizlerde size of verdik hizmet alalım diye fakat sizi seçip size oy verenleri üzmeyin lütfen, konaklıda ki seyyar tezgahlarıda unutmayın.

Osman
Osman - 10 ay Önce

İnşAllah yıkarsınız kendi yandaşlarına göz ardı etmessin adem başkan adaletli davranmayı unutma

Ozcan
Ozcan - 10 ay Önce

Yapılırken nerdeydiniz hicmi gören yetkili yoktu herşey bitmiş sezon başlamış yoka can diye ortaya çık

normal büfeler de
normal büfeler de - 10 ay Önce

plaj büfeleri de taaa karşı kaldırıma alınsın ve lütfen plajlarda belediye sadece semsiye şezlong kiralasın...huzur ve güveni belediye sağlasın....taşeronlar değil....

Batı Yakası
Batı Yakası - 10 ay Önce

Var mı öyle babayiğit Alanya Belediyesinde. İmar müdürlüğü ağaların taşeron firması olmuş resmen.

Vatandas
Vatandas - 10 ay Önce

Alanya kokusmus yolsuzluk rusvet adam kayırma ne ararsan var kacak yapılar azak otelden baslıyor sırasuyla ı hizadaki alaaddin beach otele kadar hepsi kacak nerde devlet?

Yetkililer göreve
Yetkililer göreve - 10 ay Önce

Ne desek az. Yetkililer göreve,

SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479