‘Alanya onları bağrına bastı’

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

‘Alanya onları bağrına bastı’
banner404
ALANYA Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Tanrıseven’in mesajı şöyle;
18 Aralık, Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak bilinmektedir. 1997 yılında Filipinli ve Asyalı göçmen organizasyonları, 18 Aralık gününü Uluslararası Göçmen Dayanışma Günü olarak kutlamaya başladılar. 18 Aralık’ın seçilmesinin sebebi 18 Aralık 1990 günü, BM Genel Kurulu’nun Uluslararası Göçmen İşçiler ve Ailelerinin Haklarını Koruma Konvansiyonu’nu imzalamasıdır.
18 Aralık Günü, BM tarafından resmi olarak 2000 yılında ‘Uluslararası Göçmenler Günü’ olarak kabul edildi. Her yıl 18 Aralık’ta kutlanan Uluslararası Göçmenler Günü, dünya çapında göçmenlerin ve yerinden edilmiş insanların yaşamları ve sorunları konusunda bir farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Göçmenlik aynı zamanda isteğinden, ümidinden ayrılıp başka ülkelere yerleşenleri de kapsamaktadır. Bu şekilde Alanya’mızda yerleşik bulunan binlerce göçmen bulunmaktadır. Yeni Alanyalılar olarak adlandırdığımız farklı ülkelere mensup vatandaşları Alanya bağrına basmıştır. Bu vesile ile ülkemizde ve dünyanın her yerinde ana vatanından kopup çeşitli sebeplerle başka memleketlere yerleşen göçmenlerin 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum.”
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472