Alanya'nın 2 bin nüfuslu Yörük aşireti    

Dim TV'de (dimtv.tv) Oğuz Korum ve Ferit Kesen'in hazırlayıp sundukları Alanyaca programı, bu akşam saat 19.30'da izleyiciyi yine Alanya tarihinin derinliklerine götürecek

Alanya'nın 2 bin nüfuslu Yörük aşireti    
banner404

ALANYA'NIN yeni nesil televizyonu Dim TV'de (dimtv.tv) Alanya Tarihçisi, Araştırmacı, Yazar Oğuz Korum ve Yeni Alanya Genel Yayın Yönetmeni Ferit Kesen'in birlikte hazırlayıp, sundukları Alanyaca, bu akşam da Yeni Alanya arşivinden Alanya'nın son 51 yılında yaşanan olaylar, bu sürece damga vuran insanlar ve Alanya'ya ilişkin çarpıcı konuları Dim TV ekranlarına taşımaya devam edecek. Her hafta çarşamba akşamları saat 19.30'da yayınlanan Alanyaca, 28. bölümüyle bu akşam Dim TV ekranlarında olacak. 
ALANYACA'DA NELER VAR?
Her hafta Alanya'ya dair çarpıcı konuları ele alan Alanyaca'da bu akşam neler var? 

- Bu hafta kaybettiğimiz İzzet Ergin, Ali İhsan Birer ve Muhammet Özbudak'ın kısa yaşam öyküleri. 
- Alanya muzunun tarihçesi, tescilini Anamur'a kaptırma öyküsü ve 'Alanya Avokadosu' adıyla tescillenen Alanya tarımının yeni yıldızının son durumu. 
- Aslen Alanyalı olan Antalya eski Belediye Başkanı Yener Ulusoy'un ticaret yaşamındaki talihsizlikler. 
- Alanya turizminde hanutçuluğa karşı verilen savaş ve bu savaşa ilişkin ilginç öyküler. 
- Alanya'da devecilere karşı dernek kurulmasını öneren belediye başkanının ilginç sözleri. 
- Alanya'da bir karı-kocadan türeyen ve günümüzde 2 bin nüfusa ulaşan Yörük aşiretinin öyküsü. 

Alanyaca, bu akşam saat 19.30'da Dim TV'de. Sakın kaçırmayın...   
ALANYA DİM WEB TV NASIL İZLENİR?
Alanya'da 'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan Dim TV'ye nereden nasıl ulaşılır? İşte o çok kolay yollar: 
'Yeni Nesil Televizyon' sloganı ile yayın hayatına başlayan Dim TV'ye, dimtv.tv internet adresinden, Google'a 'Dim TV' yazıp aratarak veya facebook.com/dimtvalanya adresinden, twitter.com/dimtvalanya adresinden, youtube.com/yenialanya adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dim TV'nin küçük boyutlu uygulamasını telefonunuza PlayStore veya AppleStore'dan kolayca indirebilirsiniz. Böylece cep telefonunuza gelecek bildirimlerle canlı yayınları ve haberleri kaçırmazsınız. Ayrıca, Smart TV'lerde tarayıcınıza dimtv.tv yazarak ya da Youtube uygulamasından 'Dim TV' şeklinde aratarak da büyük ekran konforunda, yüksek kalitede Dim TV'yi izleyebilirsiniz.
Ayrıca masaüstü bilgisayarınızdan www.yenialanya.com'a gidip, ana manşet panelinin sağında yer alan "Dim Web TV" logosuna tıklayarak da kolayca Dim TV'ye ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472