banner468

Alanya kazandı Binali Bey kaybetti

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ısrarla "Gazipaşa'ya orta gövdeli uçak inmez" derken, ısrarla "İner" diyen Yeni Alanya'ya hem ceza, hem de tazminat davası açtı. Gazipaşa'ya orta gövdeli uçaklar inmeye başladı, Yıldırım ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetti

Alanya kazandı Binali Bey kaybetti

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ısrarla "Gazipaşa'ya orta gövdeli uçak inmez" derken, ısrarla "İner" diyen Yeni Alanya'ya hem ceza, hem de tazminat davası açtı. Gazipaşa'ya orta gövdeli uçaklar inmeye başladı, Yıldırım ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetti

15 Ekim 2012 Pazartesi 00:30
Alanya kazandı Binali Bey kaybetti
banner404
 GÜNÜN HABERİ/KERİM TOKSÖZ
ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gazipaşa Havalimanı'nı Alanya ve bölgeye kazandırmaya yönelik ısrarlı yayınları nedeniyle Yeni Alanya'ya açtığı ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetti. Bakan Yıldırım, Yeni Alanya'da 29 Kasım 2010 tarihinde yayınlanan "Gizli ortak Binali Bey mi?" ve 30 Kasım 2010'da yayınlanan "Pisti uzatsın, temize çıksın" başlıklı manşet haberler üzerine harekete geçmişti. 

'İFTİRA VE GERÇEĞE AYKIRI YAYIN'

YILDIRIM, 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'İftira ve gerçeğe aykırı yayın yapmak' suçlamalarıyla Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim, Yeni Alanya Haber Muhabiri Kerim Toksöz, eski milletvekilleri Hayri Doğan ve Osman Özcan'a ayrı ayrı 10'ar bin TL'lik tazminat davası açmıştı. Bakan, ceza davası açılması için de Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na 27 Mayıs 2011'de bir dilekçe göndermişti.

VE YARGI HABERCİLİĞİMİZİ AKLADI 

ALANYA Cumhuriyet Başsavcılığı, "Kovuşturmaya yer yok" kararı verince Yıldırım, bir üst mahkeme olan Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. Bu mahkeme de itirazı reddetti. Yıldırım, şimdi de Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı 50 bin TL'lik tazminat davasını kaybetti. Bakan Yıldırım bu süreçte ısrarla "Gazipaşa'ya orta gövdeli uçaklar inemez" demişti. Yeni Alanya da, uzman görüşleriyle desteklediği haberlerinde ısrarla "İner" demişti ve indi. 


Ulaştırma Bakanı Yıldırım, ısrarla "Gazipaşa'ya orta gövdeli uçak inmez" derken, ısrarla "İner" diyen Yeni Alanya'ya hem ceza, hem de tazminat davası açtı. Gazipaşa'ya orta gövdeli uçaklar inmeye başladı, Yıldırım ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetti

Kerim TOKSÖZ  

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gazipaşa Havalimanı'nı Alanya ve bölgeye kazandırmaya yönelik ısrarlı yayınları nedeniyle Yeni Alanya'ya açtığı ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetti. 
Bakan Yıldırım, Yeni Alanya'da 29 Kasım 2010 tarihinde yayınlanan "Gizli ortak Binali Bey mi?" ve 30 Kasım 2010'da yayınlanan "Pisti uzatsın, temize çıksın" başlıklı manşet haberleri üzerine Dim Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dim, Yeni Alanya Haber Muhabiri Kerim Toksöz, DYP eski Milletvekili Hayri Doğan ve CHP eski Milletvekili Osman Özcan'a ayrı ayrı 10'ar bin TL'lik tazminat davası açmıştı. 
'İFTİRA VE GERÇEĞE AYKIRI YAYIN' İDDİASI
Yıldırım, 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret', 'İftira ve gerçeğe aykırı yayın yapmak' suçlamalarıyla Dim, Toksöz, Doğan ve Özcan hakkında ceza davası açılması istemiyle Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na 27 Mayıs 2011 tarihinde bir dilekçe göndermişti. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, yaptığı incelemenin ardından 'Kovuşturmaya yer yok' kararı verdi ve dava açmadı. Yıldırım, bu kez bir üst mahkeme olan Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu ve bu karara itiraz etti. Manavgat Ağır Ceza Mahkemesi de, yaptığı incelemenin ardından 26 Aralık 2011 tarihinde "Kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına dair verilen kararda usul ve yasaya aykırı bir husus görülmediğinden itirazın reddine..." kararı verdi. 
ANKARA ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ'NE BAŞVURDU 
Yıldırım, şimdi de Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan 50 bin TL'lik tazminat davasını kaybetti. Dim, Toksöz, Doğan ve Özcan hakkında açılan tazminat davasını kaybeden Yıldırım, isterse 15 gün içerisinde Yargıtay'a itiraz edebilecek. 
YENİ ALANYA'NIN TEZİ BOEING'LE DOĞRULANDI 
Bakan Yıldırım bu süreçte ısrarla "Gazipaşa'ya orta gövdeli uçaklar inemez" demişti. Yeni Alanya da, uzman görüşleriyle desteklediği haberlerinde Yıldırım'ın yanıldığını vurgulamış ve ısrarla "İner" tezini savunmuştu. Ve Yeni Alanya'nın tezi, Gazipaşa Havalimanı'na orta gövdeli yani Boeing 737-800 tipi uçakların inişiyle doğrulandı. Bir dönem 737-800 tipi uçaklardan daha küçük olan 737-700 tipi uçakların da Gazipaşa'ya inemeyeceğini savunan Yıldırım, böylece ceza davasının ardından tazminat davasını da kaybetmiş oldu.
KİM NE DEMİŞTİ?
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, 29 Kasım 2010'da TBMM'de yaptığı açıklamada, Antalya Havalimanı ihalesinde yolsuzluk yapıldığını, ihalede yolsuzluğu Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin (DHMİ) yaptığını ileri sürmüştü. Hamzaçebi, "Fraport AG sermayede yüzde 51 paya sahip olmakla birlikte, şirketin yönetim, karar alma ve temsil mekanizmalarında tek başına hiçbir gücü bulunmamaktadır. Yanıtlanması gereken soru burada ortaya çıkmaktadır. İhale konusu Fraport AG ve Çeçen grubu dışında bir üçüncü ortak mı vardır, üçüncü ortak anılan şirketlerden birine aktarılan kar payının gizli sahibi midir? Bu üçüncü ortak bir siyasi midir? İhaleden önceki günlerde Bakan Binali Yıldırım'ın, Devlet Demiryolları'nın Ankara'daki sosyal tesislerinde, DHMİ Genel Müdürlüğü yetkilileri ve ihaleyi kazanan Ortak Girişimi oluşturan iki şirketten Türkiye tarafındaki şirketin sahibi, en büyük hissedarı IC Çeçen ile ihale konularını görüşmek üzere bir toplantı yaptığı iddiası doğru mudur?" diye sorarken, Hamzaçebi'ye destek veren CHP eski Antalya Milletvekili Osman Özcan "Bugüne kadar Gazipaşa Havalimanı'nı Antalya Havalimanı işletmecisi IC Çeçen'in istemediği, Bakan Yıldırım'ın da engellediği konuşuldu. Burada birilerinin çıkar ilişkisinin olduğu belliydi" demişti. DYP eski Antalya Milletvekili Hayri Doğan ise, hükümetin çok büyük bir güç olduğunu belirterek "Hükümet istese, bu havalimanı çoktan uluslararası standartlara kavuşurdu. Kamuoyunda Bakan Yıldırım'ın oğlunun ortak olduğu konuşuluyor. Bu araştırılmalı" iddiasını ortaya atmıştı.  
'PİSTİ UZATSIN, TEMİZE ÇIKSIN'
Yeni Alanya'nın 30 Kasım 2010 tarihli sayısında yer alan 'Pisti uzatsın, temize çıksın" başlıklı haberinde MHP Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, "Antalya Havalimanı'nı işleten firmanın Gazipaşa'nın açılmaması için baskısının olduğu ortada. Bu hükümet, ticari işleri yönlendiriyor olabilir" derken, Gazipaşa Belediye Başkanı Özgenç ise Yıldırım'a her zaman kamuoyunun şüpheyle yaklaştığını belirterek "Hamzaçebi'nin iddiaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na intikal ettirildi, sonucunu bekliyoruz. Bakan beyin bu iddialardan kurtulması için pisti uzatması gerekir. Bu izni verirse hem kendi rahatlayacak, hem de kamuoyu rahatlayacak. Bu sürecin uzamasından hem Ulaştırma Bakanı, hem de bölge büyük zarar görüyor" demişti. 
DENİZOLGUN HAKLI ÇIKTI 
Gazipaşa Havalimanı'nın mimarı olan Arif Ahmet Denizolgun'un rüyası, 2010 yılında yani tam 13 yıl sonra gerçek olmuştu. Denizolgun, temeli 1991 yılında atılan ve o tarihten sonra yatan yatırımlar sınıfına giren Gazipaşa Havalimanı'nı 1998-1999 yıllarındaki 7 aylık Ulaştırma Bakanlığı döneminde ayağa kaldırmıştı. Denizolgun, yıllardır "Gazipaşa'ya orta gövdeli bütün uçaklar rahatlıkla iner, kalkar" diyordu. Denizolgun'un bu söylemine karşı çıkan Bakan Yıldırım kaybederken, Denizolgun'un haklılığı Boeing 737-800 tipi uçakların Gazipaşa'ya inmesiyle birlikte bir kez daha ortaya çıkmıştı. DİM WEB TV UYGULAMASINI İNDİRDİNİZ Mİ?

Haberleri ve canlı yayınları ile gündemi belirleyen
Alanya'nın yeni nesil televizyonu DİM WEB TV izlemek artık çok kolay. 

Samsung, LG vb android telefonlar için Google Play Store'dan
iPhone telefonlar, iPad ve iPod'lar için AppStore'dan indirebilirsiniz.
İyi Seyirler.


banner355
Son Güncelleme: 15.10.2012 00:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat!. Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner452

banner457

banner449

English Russian

banner459

banner381

banner344

banner386

banner349