Alanya heyeti Bosna Hersek'te

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) heyetinin KOSGEB Destekli İş Gezisi başladı 

banner404

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Bilal Sözen, ALTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Aycan Fenercioğlu ve ALTSO üyelerinden oluşan Alanya heyeti, Bosna Hersek'teki temaslarına başladı. 
'GELECEĞİ PARLAK BİR ÜLKE' 
İlk gün temaslarına ilişkin sosyal medya hesaplarından bilgi aktaran Mehmet Ali Dim "Alanya'dan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve üyeleriyle geldiğimiz Saraybosna'da Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçimiz Haldun Koç, Alanya ticaret heyetine Bosna Hersek'te yatırım fırsatları üzerine bir sunum yaptı. Çok deneyimli bir diplomat olan Saraybosna Büyükelçimiz Haldun Koç, ALTSO heyetini çok sıcak karşıladı. Alanya sevgisinden ve sık sık tatile geldiğinden bahsetti. Teşekkür ediyoruz. Koç'a göre, Bosna Hersek geleceği parlak bir ülke, inşaat ile turizm yatırımları için elverişli bir ortam var. Türk işadamları burayı gözardı ediyor ama Arap ülkelerinden yatırımcılar geliyor" dedi.
'ALANYA'NIN ÖNCELİĞİ YABANCI YATIRIMCI'
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ise "Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliğinde Büyükelçimiz Haldun Koç'un misafiri olduk. Ticaret Ateşesi Sedat Yıldız ile Büyükelçimiz Haldun Koç, odamız organizasyonunda iş gezisine katılan Alanya heyetine Bosna Hersek yatırım fırsatları üzerine sunum yaptı. Biz de Alanyamızın ekonomik sektörleri konusunda büyükelçimiz ve Ticaret Ateşemizi bilgilendirdik. Alanya olarak yabancı yatırımcıya verdiğimiz önem ve önceliği anlattık. İş gezimizin Alanya'ya ve Alanya ticaret hayatına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

BOSNA BASININA KONUŞTU
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Bosna Hersek temasları kapsamında Saraybosna'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bosna Hersek gazeteleri ve TV kanallarına Alanya'yı anlatan Şahin "Tüm Bosna halkını Alanya'ya bekliyoruz" dedi. 

ALTSO heyeti Bosna Hersek’in 3. büyük şehri Zenica’da karşılıklı ticaret ve yatırım olanakları konulu bir toplantıya katıldı. Zenica Belediye Başkanı Fuad Kasumoviç ile ALTSO başkanı Mehmet Şahin biraraya geldi. İki başkan karşılıklı sehirlerini tanıtıcı birer sunum yaptılar. Alanya heyetinin yanısıra Zenica’dan yatırımcılar da toplantıda hazır bulundular.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479