Alanya halkının trafik isyanı

Havaların ısınmasıyla birlikte trafikte yaşanan hareketliliğin ardından, Dim TV olarak sürücü ve yayalara Alanya trafiğiyle ilgili fikirlerini sorduk

Alanya halkının trafik isyanı
banner404

DİM TV (dimtv.tv) tarafından daha önce de birkaç kez gündeme getirilen Alanya'nın trafik sorunuyla ilgili, havaların ısınması, turizm sezonunun açılması ve motosiklet sürücülerinin sayısındaki artışın ardından vatandaşa tekrar mikrofon uzattık. Alanya trafiğinde herhangi bir problem olup olmadığını sorduğumuz vatandaşlar, anayolların dar olmasının trafikte sıkışmalara yol açtığını, parkomat görevlilerinin sayısının fazla olmasının da sorun yarattığını dile getirdiler. 

'YOLLARIMIZ DAR'

NUH HÜNER (ŞOFÖR)

Trafik işleyişi genel olarak iyi fakat sezon geldiğinde trafik ışıklarını 2-3 defa da ancak geçebiliyoruz. Yani çok beklemek zorunda kalıyoruz. Bu da yolların ve caddelerin dar oluşundan kaynaklanıyor. Kaldırımlar genişletildi ancak bu ana caddelerin daralmasına sebep oldu. Bu yüzden de trafikte büyük sorunlar yaşıyoruz. Yollarımız zaten dar bir de parkomatlar çoğaldı bu sebepten de çoğu zaman trafik tıkanıyor. Ayrıca yazın en çok kullanılan taşıt motorsikletler. Motosiklet sürücüleri de trafikte kuralları çok fazla ihlal ediyor. Kurallara uymayan sürüceler de kazalara sebebiyet veriyorlar. 

'TURİSTLER DE RAHATSIZ'

YUSUF KONAK (BUTİKÇİ)

Alanya trafiğinden memnunuz sadece yaz aylarında nüfusunda artması nedeniyle trafik daha yoğun oluyor bu yüzden bu yoğunluğu nasıl düşürebiliriz buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Yaz aylarında motorcu kardeşlerimiz motosikletlerin egzoslarına taktığı susturucuları çıkartıp Alanya'nın sokaklarında son ses gezmesi sadece bizleri değil turistleri de rahatsız ediyor. Bunun önleminin alınmasını istiyoruz. Bilhassa otellerin bulunduğu bölgelerde çok gürültülü motosiklet kulanan kişiler var, bu probleme bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

'KALDIRIMLAR MOTOSİKLET KULLANIMINA KAPATILMALI'

MUZAFFER ÇAKMAK (BUTİKÇİ)

Alanya trafiğinden memnun değilim, yollarda, kaldırımlarda son sürat motosikletler gidiyor. Motosiklet sürücüleri çok dikkatsiz. Kendi canlarını düşünmüyorlarsa bile diğer sürücüleri ve yayaları düşünmeleri gerekiyor. Yetkili kişilerle görüşme yapmamıza rağmen herhangi bir sonuç alamadık. Turizm sezonu başladığından dolayı kaldırımlarda turistleri görebiliyoruz, kaldırım üzerinde motosiklet kullanan bazı sürücüler utanmadan bir de kaldırımda yürüyenlerin arasında korna çalarak hızlı bir şekilde geçmeye çalışıyorlar. Alanya'da ki bütün kaldırımların tekrar elden geçirilerek motosikletlerin kullanımına kapatılması ve daha güvenli bir hale getirilmesi gerekiyor.

'KIRMIZI IŞIKTA DURULMUYOR'

İBRAHİM KARAGÜN (ESNAF)

Özellikle motosiklet sürücülerinin kaldırımlardan gitmesi problem yaratıyor. Ancak kaldırımı park yeri gibi kullanan, yayanın yürümesi gereken yolları ihlal eden sürcülerden de şikayetçiyim. Trafik polislerinin bununla ilgili bir önlem alması gerektiğini düşünüyorum. Kırmızı ışıklarda bazı sürücüler durmuyor. Üstelik durmadığı gibi diğer sürücülerin de hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Tabiki sadece araç sürücülerine de tüm sorumluluğu yüklememek gerekiyor. Bazı yayalar da kırmızı ışıkta geçerek trafik kurallarını ihlal edip, sürücüleri zor duruma sokabiliyor.

'DENETİMLER ARTTIRILMALI'

SALİH KOÇAK (ESNAF)

Alanya trafiğinde, sürücülerin birbirilerine saygıları yok. Herkes bir an önce yeşil ışık yansın geçelim diye düşünüyor. Birbirilerini sollayarak hızlıca bir yerlere yetişme telaşı içindeler. Geçtiğimiz günlerde feci bir kazaya şahit oldum. Motosiklet sürücüsü süratli gidiyordu, araç sürücüsü de aynı şekilde süratli olunca birbirlerinin önüne çıkınca, bir nevi kaza geliyorum dedi. İnsanlar canını hiçe sayarak trafiğe çıkıyorlar ve sonuç olarak da hem vatandaşların hem de kendi hayatlarını riske atıyorlar. Belediye ekiplerinin önlem alarak daha sıkı denetim yapması gerektiğini düşünüyorum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Duyarlı vatandaş
Duyarlı vatandaş - 1 yıl Önce

Alanyalı önce trafik kurallarına uymasını bilsin. Ters yönden araç kullanmayı normal saymayacak. Kırmızıda durmasını bilecek. Yaya ya saygı gösterecek.

ters yön ve motosikletler
ters yön ve motosikletler - 1 yıl Önce

ters yönden gelen bisiklet motosiklete ceza kesilmeli...kaldırımlar sadece yayaya tahsis edilmeli....Antalya Alanya ya raylı sistem getirilmeli....

adem
adem - 1 yıl Önce

kardeşim napsın millet zamanında herkes çalmış yapılan binanın kaçtanesinin otaparkı var boş boş konuşmayın ya uygun yerlere otapark yapın yada eski binaları yiyorsa yıktırın yeniden yaptırın parkı falan olsun çözümü bu başka çözümü yok

kaldırımlar
kaldırımlar - 1 yıl Önce

eğitim dikkat seviyesi sürücülerde kontrolün dışında...dolayısıyla kaldırımların sadece yayalara tahsis edilmesi şart. motosikletler bisikletler ana caddeden yol ayırılarak seyretsinler.

Turgut Yücel
Turgut Yücel - 1 yıl Önce

Istanbul dan alanya ya tasindim alanyanin trafiği istanbuldan daha berbat ara sokaktan ana caddeye sinyal vermeden bodoslama daliyorlar hiç trafik denetlemesi yok motorlar da ve bisikletlerde hiç kask takani görmedim

Alanyalı
Alanyalı - 1 yıl Önce

Kulakları çınlasın ömür müdürüm trafik terörü ile cidfi mücadele etmişti onun zamaninda motosikletler kask takıp kaldırımlara çikamiyorlardi

Ya arabalar
Ya arabalar - 1 yıl Önce

Ya araba kullananlarin hicmi sucu yok. Sinyal yakmaz aynaya bakmaz el kol hareketi .

Haluk
Haluk - 1 yıl Önce

En ciddi mücadeleyi bir onceki emniyet müdürü ömür saka yapmışti


SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479