Alanya halkı Akdağ Kayak Merkezi projesi ile ilgili ne düşünüyor?

Ekonomisi büyük ölçüde turizme bağlı olan Alanya’da halkın en büyük talebi, turizmin 12 aya yayılması. Fakat Akdağ’ın bilinirliği ne düzeyde, kayak merkezi projesi ümit vaat ediyor mu?

banner404

TURİZMİN 12 aya yayılmasıyla ilgili ve en revaçta olan proje, Akdağ Kayak Merkezi projesi. Peki, Alanyalılar Akdağ’ı biliyor mu? Böyle bir tesisin Alanya’ya katkısı olur mu? Dim TV sordu, vatandaş yanıtladı. İşte o yorumlar:

‘HERKES SAKLIKENT’E GİDİYOR’
Çetin Doğan (Serbest Meslek): Akdağ’ı biliyorum. Kış turizmi adına Alanya’ya pek katkı sağlamayacağını düşünüyorum. Çünkü orada kar, kayak yapılabilecek kadar tutmaz. Dolayısıyla fazla bir gelir de sağlamaz. Herkes Saklıkent’e gidiyor, burayı tercih edeceklerini sanmıyorum. Kış turizmi için başka bir şey yapılabilir. Öncelikle ‘her şey dahil’ sisteminin kaldırılması gerekiyor. Turistler otelden çıkmadığı için esnafa pek katkı sağlamıyorlar.

‘YÜZDE SEKSEN KATKI SAĞLAR’
Ramazan Yılmaz (İzolasyoncu): Akdağ’ın nerede olduğunu bilmiyorum. 20 yıldır Alanya’da yaşadığım halde görmedim. Fakat orada bir kayak merkezinin yapılması, kış turizmine yüzde seksen katkı sağlar. Turistler için  burada bu tarz yerlerin olması, Alanya’nın daha fazla tercih edilmesi açısından önemlidir. 

‘YILLARDIR SÖYLENİYOR’
Hasan Işık (Emekli): Akdağ’ı biliyorum, Dim çayının doğusunda yer alır. Alanya turizmine büyük katkısı olacağını düşünüyorum. Yıllar önce de ‘Akdağ’a yol yapılacak, ‘Akdağ Uludağ olacak’ denirdi, ama bu gerçekleşmedi. İnşallah yapılır. Turizme katkısının olacağına inanıyorum.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479