Alanya GC'de yeni dönem

Tam 15 yıl başkanlığını yaptığı AGC'yi Alanya'nın ve ülkenin en etkili, en itibarlı cemiyetlerinden birisi haline getiren Mehmet Ali Dim, AGC Başkanlığı görevini meslekte talebesi ve 12 yıl yardımcılığını yapan Gaye Coşkun'a devretti

banner404

TAM 15 yıl Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanlığı yapan, bir poşet içerisinde sadece resmi evraklarını teslim aldığı AGC'yi Alanya'nın ve ülkenin en etkili ve itibarlı cemiyetlerinden birisi haline getiren Mehmet Ali Dim, AGC Başkanlığı görevini meslekte talebesi ve 12 yıl yardımcılığını yapan Gaye Coşkun'a devretti. 
Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 12. Olağan Genel Kurulu, haftasonu Alanya Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Dim'in Alanya halkı ile buluşturduğu 'Şehit Emanetleri Sergisi' açılışı ve AGC 2017 Medya Başarı Ödülleri Töreni'nin ardından saygı duruşu ve İstikal Marşı'nın okunmasıyla başlayan AGC Genel Kurulu'nda Divan Başkanlığı'na Antalya Gazeteciler Cemiyeti (Antalya GC) Başkanı Mevlüt Yeni seçildi.
'KOLTUĞA YAPIŞIP KALANLARA ÖRNEK OLSUN'
Dim, genel kurulda yaptığı konuşmada Alanya'da çok ciddi bir medya örgütlenmesinin olduğunu belirterek "Alanya medyasına teşekkür ediyorum. Medyada bir yerlere gelmek kolay değil. Bu iş çok gelir getiren bir iş değil. Gerçekten büyük fedakarlık ve özveri isteyen bir iş. Ben başında bulunduğum ve babamdan devraldığım kurumumun hangi şartlarda bu günlere geldiğini en iyi bilenlerden birisiyim. Kamu adına bu mesleği yaparken birçok şeyi feda etmek zorunda kalıyorsunuz. Çalışanlarımız fedakarca çalışıyorlar. Bazen aç-tok bilmeden, yeri geldiğinde uyumadan mesleklerini icra ediyorlar. Ben tam 4 dönem, 15 yıl sürdürdüğüm AGC Başkanlığı görevini bu dönem sonlandırıyorum. Bu görev gerçekten fedakarlığı gerektiriyor. Sadece başkanın değil, çalışma arkadaşları ve ailesinin de fedakar olmasını gerektiriyor. Ben Alanya medyasına olan sorumluluğumu en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Alanya medyasına hizmet borcumu artık ödediğimi düşünüyorum. Bu nedenlerle ve koltuklara yapışıp kalanlardan olmamak için, koltuklara yapışıp kalanlara da örnek olması için bu görevi artık meslekte talebem ve 12 yıl yardımcılığımı yapan Gaye Coşkun'a devrediyorum. Kendisine şimdiden başarılar diliyorum" dedi. 
Dim'in tek listeyle gerçekleştirdiği genel kurulda yeni yönetim oybirliği ile kabul edildi. 
Gaye Coşkun başkanlığındaki yeni yönetimde Ferit Kesen, Necati Şatana, Ahmet Tunç, Ali Doğan, Barış Başar, Mehmet Çelik, Engin Anak, Mustafa Bayır, Mustafa Sucu, Zeliha Basar, Emel Yüzbaşıoğlu ve Yağmur Mercimek yer aldılar.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472