banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Horlamaya son

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi uyku laboratuvarının hizmete açılmasıyla birlikte horlama ve uyku apnesi sorunu yaşayan hastalarına sağlık hizmeti vermeye başladı

GÜNCEL 30.05.2018, 13:03 30.05.2018, 15:35
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Horlamaya son
banner404

ÖĞRETİM Görevlisi ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Caner Şahin, yapılan testler  sonunda horlama şikayeti olan Gülşen  Yıldız’ı (44) başarılı bir şekilde  ameliyat ederek sağlığına  kavuşturdu.  
‘AMELİYATLA HORLAMA VE UYKU APNESİ ORTADAN KALKTI’ 
Horlama sıkça karşılaşılan sağlık problemleri arasında yer almaktadır. Kalitesiz  bir uyku uyuyan kişinin  sağlığı kadar sosyal  hayatı da bu durumdan  olumsuz  yönde  etkilenmekte,  tedavi edilmediği sürece kişinin yaşam kalitesinde ciddi kayıplara neden olmaktadır. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, uyku laboratuvarının hizmete açılmasıyla birlikte  horlama ve uyku apnesi  sorunu yaşayan hastalarını cerrahi yöntemlerle  tedavi etmeye başladı. Öğretim Görevlisi ve Kulak Burun Boğaz Uzmanı Caner Şahin horlama şikayeti bulunan  hastası  Gülşen  Yıldız’ı (44) yapılan tetkikler sonucunda  ameliyatını gerçekleştirdi. Operasyon sonunda serviste hastasını ziyaret eden  Şahin, hastane olarak bu tür ameliyatları yapmaya başladıklarını yeni gelen aletlerle hastalarına  en iyi sağlık hizmetini sunmak için  çalıştıklarını dile getirdi. Şahin, “Horlama, sosyal bir sorun gibi gözükse de insan sağlığını tehdit etmekte, altında ciddi sorunlar olabilmektedir. Bu nedenle bize başvuran hastalarımızın ilk önce detaylı bir şekilde öyküsünü dinlemekteyiz.  Uykusunda horlama  ve solunum durması olan hastalarımızı  bir gece  uyku laboratuvarında tutmakta ve uyutmaktayız. Bağladığımız  monitörler sayesinde  hastamızın gece boyunca hareketlerini izlemekte ve kaydetmekteyiz. Solunum, akciğer ve kalp kapasitelerini değerlendirdiğimiz hastanın elde edilen sonuçlarına göre ameliyatını gerçekleştirmekteyiz. 1 gün boyunca hastanemizde misafir ettiğimiz hastalarımız daha sonra günlük hayatlarına devam edebilirler” dedi.
Gülşen Yıldız çok kısa bir süre içerisinde ameliyatını gerçekleştiren Şahin’e, hasta yönetimine ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Yıldız, “İlçemize kazandırılan  bu hizmet sayesinde  şehir dışına gitmeme gerek kalmadı. Çok kısa bir süre içerisinde ameliyatımı oldum. Çok mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)