Alanya Düğün Salonu Projesi başlıyor

Alanya Belediyesi Meclisi 2019 yılının ilk meclisini gerçekleştirdi. Başkan Yücel Cuma Pazarı içerisinde bulunan Alanya Düğün Salonu’nun yıkımına Şubat ayı başında başlanacağını söyledi 

Alanya Düğün Salonu Projesi başlıyor
banner404

2019 YILININ ilk belediye meclisi bugün Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda toplandı. Ocak ayı meclis toplantısına Adalet ve Kalkınma Partili meclis üyelerinden Kerim Başkaptan, Mustafa Keşoğlu, Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinden Erkan Demirci, Milliyetçi Hareket Partili meclis üyelerinden Kerim Aydoğan, Hasan Basar ve İyi Parti Alanya Belediye Başkanı olarak resmi olarak açıklanan Abdullah Sönmez mazeretli olarak katılmadı. Gündem maddelerine geçmeden evvel söz alan Ak Parti, CHP ve MHP grup sözcüleri ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaklaşan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bütün emekçi gazetecilere kutlama dileklerini ilettiler. Yanı sıra 2019 yılının Alanya’ya mutluluk, huzur ve sağlık getirmesini temel alan güzel mesajlarını sundular. 
DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ
Meclis gündem maddeleri içerisinde bulunan Denetim Komisyonu’nun belirlenmesi için 5 aday belirlenerek 5393 Sayılı Belediye Kanununun 25’inci maddesi gereği gizli oylamaya geçildi. Meclis üyeleri arasında yapılan gizli oylama sonucu 31’er eşit oy ile Ak Parti’den Alper Birer, CHP’den Mustafa Aras, MHP’den Mehmet Ali Tekin, Tunahan Kasapoğlu ve Mehmet Kula Denetim Komisyonu üyeleri olarak belirlendi. Yanı sıra 6183 sayılı kanununun 90’ıncı maddesi gereğince, borçlu mükelleflerin gayrimenkullerinin satışı için oluşturulacak komisyonda 01.01.2019-31.12.2019 tarihleri arasında görev alacak biri asil biri de yedek olmak üzere üyelerin belirlenmesine yönelik oylama yapıldı. Ve oy birliği ile Celal Taşkın’ın asil, Garip Kodal’ın da yedek üye olarak 2019 yılında çalışmalarına devam etmeleri kararı alındı. 
‘BELEDİYE EMEKÇİNİN YANINDA’
Gündemin 5’inci sırasında yer alan ve belediye bünyesinde çalışan zabıta personelinin 01.01.2019-31.12.2019 tarihleri arasında alacağı fazla mesai ücretlerine ilişkin maddesi belirlenen rakam doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddesine ilişkin söz alan CHP grup sözcüsü Erdoğan Toktaş “CHP’li belediyelerin emekçinin emeğine yönelik hassasiyetleri ortadadır. CHP’li belediyeler bütün emekçilerine en az 2 bin 200 lira maaş vermektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak emekçilerin haklarını en üst düzeyde almalarından yanayız. Bu anlamda zabıta görevlileri için belirlenen rakamın olması gerektiği gibi olduğunu düşünüyor ve başkanlık makamına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. Konuya ilişkin sözü devralan Başkan Yücel de emekçilerin haklarını her daim gözettiklerini ifade etti ve “Çalışanlarımızın alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını takdim ediyoruz” şeklinde konuştu. 
‘DÜĞÜN SALONU AY BAŞINDA YIKILACAK’
Meclisin dilek ve temenniler bölümünde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yöneltilen soru üzerine Cuma Pazarı içerisinde yer alan Alanya Belediye Düğün Salonu’na ilişkin bilgiler aktaran Yücel, şubat ayı başında yıkımının başlayacağını söyledi. Yücel “Ay sonunda başlayacağız. Bu sene yıkıyoruz. Şuan ihaleye çıkıyoruz. Sezon sonunda da hafriyatına başlayacağız. Pazar için de Pazarcılar Odası’nın teklifi Zimbitlik’te bulunan büyük caddede kurulması yönünde. Ama zaten bu sene burada kurulmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479