Alanya'da zabıtadan Ramazan denetimi

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan’da ilçedeki fırın ve pastaneler başta olmak üzere gıda işletmelerini genel temizlik ve sağlık koşulları açısından denetliyor

Alanya'da zabıtadan Ramazan denetimi
banner404

ALANYA Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, zabıta komiserleri, memurlar, çevre ve gıda mühendislerinden oluşan bir ekip, Alanya merkez ve mahallelerdeki tüm fırın işletmelerini, simit fırınlarını ve pastaneleri denetledi. Ekmek fırını, simit fırını ve pastanelerde başlatılan denetimleri tüm gıda işletmelerine yayan zabıta, denetimlerini kasaplar, lokantalar, marketler gibi tüm işletmelerde Ramazan boyunca devam ettirecek.

‘HİJYEN VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DENETİM ŞART’
Alanya Belediyesi olarak gıda işletmelerine yönelik sürekli denetimlerin yapıldığını belirten Zabıta Müdürü Hasan Akın “Zabıta ve gıda mühendislerinden oluşan ekibimizle her zaman düzenli olarak yaptığımız fırın ve gıda işletmelerindeki denetimlerimizi Ramazan ayına girerken arttırdık. Vatandaşların daha sağlıklı tüketim yapabilmeleri için ekibimizle Ramazan ayı boyunca merkez ve mahallelerdeki tüm işletmelerde devamlı olarak denetimlerde bulunacağız. Yaptığımız denetimlerde başta hijyen olmak üzere gıdaların soğuk hava depolarında saklanması, pişirme koşulları, kullanılan yağlar, malzemelerin kalitesi ve son kullanma tarihleri, gıda boyaları, gibi konuların yanı sıra haşere ilaçlaması ve dezenfekte, atık yağların saklanması, çalışanların sigortalılık durumu ve yakıt tanklarının çevre güvenliklerini kontrol ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472