Alanya'da yaylalarda talan iddiası

İmar Barışı'nı fırsat bilenlerin, Alanya yaylalarında harıl harıl kaçak ev yaptıkları ortaya çıktı  

banner404

TÜRKİYE genelinde başlatılan "İmar Barışı" ile 31 Aralık 2017'den önce yapılan kaçak yapılara af getirilmesine yönelik düzenlemeyi fırsat bilenlerin, Alanya yaylalarında harıl harıl kaçak ev yaptıkları ortaya çıktı.  
Alanya yaylalarının adeta şantiyeye döndüğü belirtilirken, yayla, mera ve özel koruma statülerine sahip alanlarda yeni kaçak inşaatların yükseldiği öğrenildi. 
Türkiye genelinde Jandarma, Milli Parklar ve belediye ekiplerinin tutanak tuttuğu kaçak yapılar için Valilikler de harekete geçmiş durumda. Ancak Alanya yaylalarındaki yapılaşmaya ilişkin neler yapıldığı şimdilik merak konusu. Alanya'nın Çamlıca Mahallesi'ne bağlı Tokar Yaylası'nın da şantiyeye dönüştüğü, kısa sürede devlete ait arazilere çok sayıda kaçak ev yapıldığı belirtiliyor.
'SUÇ İŞLİYORLAR' 
Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi, şehir plancısı Erkan Demirci, Alanya yaylalarındaki kaçak yapılaşmaya ilişkin Yeni Alanya'nın soruları üzerine "Af, 31 Aralık 2017 öncesinde yapılan binaları kapsıyor. Yeni yapılan binalar af kapsamına girmez.
İki alternatif var. Birincisi muhtemelen insanlar yanlış yönlendiriliyor. İkincisi yalan beyan riskini göze alıp, bile bile yapıyorlar. Tespit durumunda bu inşaatlara yatırdıkları paralar yanacağı gibi, haklarında suç duyurusunda da bulunulacak" dedi. 
'ŞİKAYET GELMEDİ'
Yeni Alanya'nın konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel ise "Bizlere bu konuya ilişkin herhangi bir şikayet gelmiş değil. Kaçak yapılaşmaya yönelik almış olduğumuz herhangi bir ihbar yok. Geçmişte yapılan kaçak yapılara ilişkin bir af geldi bildiğiniz üzere. Lakin imar barışının ardından yeni yapılan herhangi bir yapı ben duymadım. Herhangi bir muhtardan da buna ilişkin bir şikayet almadım" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 17:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Balabanlı
Balabanlı - 5 ay Önce

Af zenginlere orman arazilerindeki hazinedeki yerlere otel villa yapanlar için çıkmadıya herkez kendine göre yararlanacak tabi alanyada yayladaki mehmet emmi de tc vatandaşı :)

Aksoy
Aksoy - 5 ay Önce

Muhtarların hepsi yözyumuyor kaçak yapılaşmaya.

Ümit süzel
Ümit süzel - 5 ay Önce

Tüm muhtarların Alanya Belediyesi'nin bilgisi var ben Kaş Yaylasının vatandaşıyım o yaylaya ait olan bir vatandaşım o yaylaya ait olmayan insanlar ev yaptırıyor bu sıkıntıyı çözüm masasına bildirdim bildirdiğim halde halen evler yapılmaktadır kimse bilgimiz yok demesin hiç kimse yalan söylemesin

Adsiz
Adsiz - 5 ay Önce

Ha 2017 ha 2018 ne farki var millet korkuyordu yaptirmiyordu bu kadar basit yaptitiyorsa herkez kazaniyor mazeme aliyor para usta tutuyor para hambaliye tutuyor para devlete yatiriyor para ne var yani herkez kazaniyor birak adamda 3 ay aylasin

Cvr
Cvr - 5 ay Önce

Yaylalardaki yeni yapılarda birçok muhtarın bilgisi var Alanya Belediyesi'nde bilgisi var ama dur diyen yok Şimdi ben Kaş yaylasından olan bir vatandaşın oralara ait olmayan insanlar Kafalarına göre ev yapıyor

çamlıcalı
çamlıcalı - 5 ay Önce

enflasyon ile mücadeleye katkı bu

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner539

banner518

banner481

banner472