Alanya'da vatandaşın 'Elektrik' isyanı

CK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Erol Değerli'nin elektrik fiyatlarının ucuz olduğunu söylemesi üzerine Dim TV vatandaşa mikrofon uzattı. Vatandaşlar elektrik fiyatları için "Bu ucuz haliyse eğer biz hepten yanmışız" dediler

banner404

ÖNCEKİ gün Dim TV Ana Haber Bülteni'ne katılarak elektrikte bilinmeyen ve merak edilenleri yanıtlayan CK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Erol Değerli, "Türkiye'de ne yazık ki elektrik alım gücüne göre pahalı gibi dursa da Avrupa standartlarında çok ucuz. Rakamların biraz daha artması gerekiyor" dedi. Değerli'nin bu ifadelerine ise vatandaştan sert tepki geldi. Vatandaşlar, "Bu ucuz haliyse eğer biz hepten yanmışız" yorumunda bulundular. İşte vatandaşların görüşleri: 
'ELEKTRİK KESİNTİLERİ MAĞDUR EDİYOR'
ERHAN SANDIKÇIOĞLU (İŞLETMECİ)

Türkiye’de elektrik dolarla birlikte yükselişte. Euronun yükselişiyle pahalanmaya başladı. Şöyle söyleyeyim ben bir işletme işletiyorum. Yani elektrik pahalılığına rağmen bu elektrik kesintileri Alanya genelinde çok fazla. Bu durum benim için büyük bir sorun buna bir önlem alınması gerekiyor. Önce o elektrik fiyatlarını yükseltmek yerine elektik kapasitesini ilçe genelimize yaymamız gerekiyor. Bu sıkıntılarının çözüleceğini inanıyorum. Çünkü bu durumundan tüm esnaflarımız şikayetçi. İnşallah bu sorunlar en kısa zamanda çözülmüş olur. 

'KULLANMIYORUZ AMA DÜŞMÜYOR'
AHMET BAKİ (EMEKLİ)

Elektrik bana göre çok pahalı. Bizim elektrik faturamız 100 liranın altına düşmüyor. Üstelik doğru düzgün evde elektriği kullanan bile yok. Elektrik kesintileri arttı birkaç gündür ancak sıcaklıktan dolayı aşırı yüklenmeden kaynaklanabileceğini düşünüyorum.

'HAVA SICAK KESİNTİLER ZORLUYOR'
İBRAHİM HALİL (EMEKLİ)

Türkiye genelinde bence elektrik pahalı. Vatandaş şu an çok mağdur bir durumda. Çünkü ben bir memur olarak elektrik ve su faturasını yatıramıyorum. Elektrik faturası 200 liranın altında gelmiyor. Son günlerde 2-3 defa elektrik kesintisiyle karşılaştım ve bu durum bizleri gerçekten çok mağdur ediyor, havaların da çok sıcak olmasından dolayı. 

'FIRIN DEĞİL EV FATURASI'
AHMET FIRAT (BANKACI)

Elektrik ülkemizde tabi ki pahalı. Bizim evimizin son elektrik faturası 258 TL geldi. Genelde de her ay aşağı yukarı bu civarda oluyor. Son enflasyon 15.39 olarak açıklandı. Dolayısıyla enflasyonun ucuz olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak bu enflasyona göre belki de bunlar iyi fiyatlardır. Sonuçta fırın işletmiyoruz. Alt tarafı bir ev. 2 çocuğum var bir de hanım toplam 4 kişilik bir aile için sadece 258 TL’lik bir elektrik parası. Diğer harcamaların dışında yüksek tabi ki. TL’nin yılbaşından beri eridiği rakama bakarsak yüzde 30 falan eridi. Ocaktan itibaren yaşanan süreç bu yani sizce de yüksek değil mi? Ama TEDAŞ zamlanıyor onun için vatandaşın faturası da zamlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472