Alanya'da sahiller işgal altında

Alanya’da turizm sezonu yaklaşırken,sahillerin, restoranlar,kafeler ve yeni inşaatların işgali altında olduğu gözlerden kaçmıyor

Alanya'da sahiller işgal altında
banner404

KIYI kanunlarının 6.maddesinde ise bu konu net bir şekilde ifade ediliyor.”Madde 6 ; Kıyı,herkesin eşitliklik ve serbestlikle yararlanmasına açık olup,buralarda hiçbir yapı yapılamaz,duvar,çit,parmaklık,tel örgü,hendek,kazık ve benzeri engeller oluşturulamaz.Kıyılarda,kıyıyı değiştirecek boyutta kazı yapılamaz,kum,çakıl vesaire alınamaz,denildiği halde, kafe,restoran ve otellerin kıyı şeridini işgal etmesi suçtur.”
 Dim TV vatandaşa, sahillerin işgali hakkında ne düşündüklerini ve çözüm önerilerini sordu.İşte o yanıtlar:
‘PLAJ NİTELİĞİ KALMADI’
Ramazan Vural(ELEKTRİKÇİ)
;Son zamanlarda biraz daha arttı,halka da açık olması lazım,halk plajı niteliğini kaybetmesi kötü,belediyenin izin verme konusunda dikkat etmesi gerekiyor.
‘HERKES RANT PEŞİNDE’
Ali Kaya(TEKSTİLCİ)
;Herkes rant  peşinde,halkı düşünen yok. Eskiden herkes istediği yerde istediği gibi denize girebiliyordu ama şimdi herkes sahiplenmiş halka kısıtlı hale getirilmiş.Yetkililerin sadece işyeri sahiplerini değil  halkı da düşünmeleri gerektiği fikrindeyim.
‘İŞLETME DEĞİL HALK PLAJI OLSUN’
Uğur Eminoğlu(ÖĞRENCİ);Eğer bütün işletmeler kaldırılıp tekrar halk plajı olarak kullanılabilmesi mümkünse  tabiki isteriz.
‘BELEDİYE EL ATMALI’
Mustafa Kesici(İŞLETMECİ);Turizmcilikte yaptığım için ve yazları bu bölgede olduğum için iyi biiyorum,kıyı şeridi dediğiniz gibi oteller tarafından kapatılmış durumda ücretli olarak girilebiliyor.Ücretsiz olarak girilebilen yerler daha pis ve tenha bölgeler bu konuya belediyenin el atması gerekiyor.Halk plajı açılması lazım yada yapılacaksa otellerin yada başkalarının değil bu işi ücretli olarak yapacaksa belediyenin yapması lazım. Samsun ‘da belediyelerin işletmeleri var,eşinizle ve dostunuzla yani tüm halkın kullanabildiği iyi plajlar var. Burada ise  tamamen işletme olarak kullanılması da olmaz yada tamamen plaj olarak kullanılsa da olmaz sık olmaması halinde ikisi de olmalı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 10 ay Önce

Adem başkan kendisi saten rant peşinde kime nediyecen belediye başkanı ne iş yapıyor reklam yapıyor

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner477

banner452

banner449

banner487

banner481

banner472