Alanya'da reklam panoları tehlike saçıyor

Alanya'da gerek kavşaklarda, gerekse de refüjlerde sayıları her geçen gün artan reklam ilan panoları Dim TV (dimtv.tv) ekranlarında gündeme geldi

Alanya'da reklam panoları tehlike saçıyor
banner404

KENTİN en işlek bölgelerinde dev boyutlarıyla ve LED özellikleriyle dikkat çeken bu tabelalara ek olarak boyutları daha küçük lakin sayıları daha fazla olan reklam panoları da eklenince konuya ilişkin sorulması gereken sorular yine Dim TV (dimtv.tv) aracılığı ile dile getirildi. 

BACAK YİNE UYARDI
Alanya’nın çeşitli bölgelerinde mantar gibi türeyen reklam panolarının, trafik akışı içerisinde sürücüler üzerindeki etkilerini Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak, Dim TV mikrofonlarına değerlendirdi. Bacak, ışıklı ve hareketli panoların sürücüler adına ziyadesiyle dikkat dağıtıcı olduğuna, yanı sıra panolara ilişkin bir düzenleme yapılması gerektiğine dikkat çekti.
VATANDAŞ DA DESTEKLEDİ 
Alanya’nın ve sokağın nabzını tutmaya devam eden Dim TV, reklam panolarının trafikte sürücülerin dikkatini dağıtıp dağıtmadığına ilişkin mikrofonlarını son olarak vatandaş ve bizzat sürücülere de uzattı. Genel kanı ‘Dikkat dağıtacağı’ yönünde olurken, vatandaşlar “Özellikle akşam saatlerinde ışıklar sürücülerin gözünü alıyor ve panolar üzerinde sürekli bir devir daim bulunması da dikkat dağınıklığı yaratıyor. Bu tip panoların kavşaklarda bulunması kazalara davetiye çıkarıyor” yorumunda bulundular.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alanyalı
Alanyalı - 4 ay Önce

mantıklı bir durum özellikle anıtın oradaki tabela

Ahmet seril
Ahmet seril - 4 ay Önce

Araç sürücüsü arkadaşlarin önlerinde yanan trafik ışığının kırmızisi maşAllah hiç dikkatlerini dagitmiyo..sarı yeşil kırmızı yada yolda karşıya geçen yaya hiç önemli değil, düz devam..ama bak gariplerin dikkatini reklam panoları dagitiyomus ...

SIRADAKİ HABER

banner528

banner516

banner470

banner452

banner449

banner532

banner518

banner481

banner472

banner479

banner536