Alanya'da Noel Pazarı heyecanı

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi (Yeni Alanyalılar) tarafından organize edilen ve geliri engelli bireyler yararına kullanılan Alanya Uluslararası Noel Pazarı yarın açılıyor

Alanya'da Noel Pazarı heyecanı
banner404

YARIN 10.00-22.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek 9. Alanya Uluslararası Noel Pazarı’nda, çok sayıda yerli ve yabancı dernek, müzik ve gösteri grupları, öğrenci grupları ve esnaflar katılarak stant açacak. Alanya’nın yurtdışı tanıtımına büyük katkı sağlayan Noel Pazarı’na, Yeni Alanyalılar büyük ilgi gösteriyor. Hoşgörü kültürünün ve dayanışmanın en güzel örneğinin yaşandığı pazara, bu yıl yine Alanya ve çevresinde yaşayan yabancılar, Nordik Grupları, Ukraynalılar, Finlandiyalılar, Danimarkalılar, Polonyalılar ve Litvanyalılar Dernekleri, Alman Kilise Derneği, Rus Ortadoks Kilise Derneği, Rus Dili Konuşanlar Derneği, Rus Kültür ve Dayanışma Derneği, yabancı gruplar katılarak milli kültürlerini anlatan yiyecek, içecek ve eşya stantları açacaklar. 
MÜZİKAL GÖSTERİLER RENK KATACAK
Belediye arkasındaki alanda gün boyu devam edecek Noel Pazarı’nda, yiyecek içecek stantlarının yanı sıra çocuklar için eğlence, müzik gösterileri ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Singing All Together, New Alanya Singers, Polonya Trzycina Grubu, yine Polonya Male Slovianli Dans Grubu, Edurus Çocuk Korosu, Rus Eğitim ve Kültür Derneği Dans Grubu, Ukrayna Kalina Halk Dansları ve The Vox Band gibi müzik ve gösteri grupları gün boyu sahnede ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472