Alanya'da kesim merkezlerine vatandaştan tam not

Alanya Belediyesi, Kurban Bayramı’nda kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların hayvanlarını sağlıklı bir ortamda kestirmeleri için geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu bayramda da Alanya’nın 5 farklı noktasında kurban kesim merkezi oluşturdu

Alanya'da kesim merkezlerine vatandaştan tam not
banner404

ALANYA Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Alanya’nın 5 farklı noktasında kurban kesim merkezi oluşturuldu. Kurban Bayramı’nın ilk iki günü hizmet verecek kesim merkezlerinde vatandaşlar çevreyi kirletmeden, hijyenik koşullarda, islami kurallara uygun olarak ve veteriner hekimler eşliğinde kurbanlarını kestirebilecekler. Hem Alanya halkının hem de turistik amaçlı tatile gelen misafirlerin daha huzurlu ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri için hayata geçirilen hizmet kapsamında Alanya genelinde merkez ve 3 mahalle olmak üzere toplamda 5 farklı noktada kesim yeri belirlendi.

‘GÜZEL BİR HİZMET, TEŞEKKÜR EDERİZ’
Alanya merkezinde belirlenen kesim alanlarından olan Eşgilik Düğün Salonu’nda bugün kesim heyecanı vardı. Sabahın erken saatlerinden itibaren kurban ibadetini yerine getirmek isteyen insanların son derece ilgi gösterdiği kesim merkezinde vatandaşlar verilen hizmete ilişkin memnuniyetlerini Dim TV (dimtv.tv) ile paylaştılar. 
Kurban ibadetini yerine getirmek adına kurbanlık alan ve kesim hizmetinden yararlanmak için Eşgilik Düğün Salonu’na gelen Mehmet Şirin Demir “Kurban Bayram’ında vatandaşa verilen bu hizmetten ziyadesiyle mutluyuz. Çok temiz ve rahat. Allah Adem başkanımızdan razı olsun. Herkesin tekrar bayramını kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Kesim hizmetinden yararlananYusuf Ekener adlı vatandaş “Öncelikle bütün İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kurban kesim hizmetinden son derece memnunuz. Vatandaşa büyük bir kolaylık ve rahatlık sağlıyor. Temiz bir ortam var ve hepimizin içi rahat. Aynı zamanda hızlı da. Memnunuz. Belediyeye teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

Oluşturulan kesim alanları sayesinde kentte vatandaş ve turistlerin huzur içerisinde bir bayram geçirdiğine vurgu yapan Bahadır Ayçiçek ise “Hizmetten memnunuz. Hem sağlıklı hem de hızlı. Vatandaş için büyük bir rahatlık. Kesimin belirli yerlerde uygun koşullarda yapılması kentte de temizliği, huzuru beraberinde getiriyor. Hem tatil için Alanya’ya gelen turistler hem de vatandaşlar huzur içerisinde bir bayram geçiriyor. Teşekkür ederiz” dedi. 
Medet Çelik ise Dim TV mikrofonlarına yapmış olduğu açıklamada “Bayramların eski tadı yok. Teknolojinin gelişmesi maalesef toplumsal olarak gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi unutturdu. Bayramlar insanların birlik ve beraberlik içerisinde olduğu, paylaşım ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı günlerdir. Eski tadıyla yaşanması ümidiyle öncelikle herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Kesim hizmetine gelecek olursak belediye tarafından verilen güzel hizmetlerden biri. Çok memnunuz. Temiz ve sağlıklı” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479