'Alanya'da emlak sektöründen emlak turizmi var'

Alanya Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Kerim Balıktay, Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına Alanya'daki emlak turizmi hakkında açıklamalarda bulundu

'Alanya'da emlak sektöründen emlak turizmi var'
banner404

ALANYA'NIN 72 ülkenin vatandaşlarını barındıran büyük bir turizm bölgesi olduğunu belirten Balıktay, "Alanya'da emlak sektöründen çok zaten emlak turizmi var. Bizim kültürümüz, doğamız, tarihimiz insanları buraya çekmeye yeter. Ancak bizim asıl sormamız gereken, 'Biz şehrimizi Avrupalılara nasıl tanıtıyoruz?' sorusu. Bu konuda örnek almamız gereken ülkeler var. Bizim turizm gelirimiz kadar bazı ülkelerin turizme harcadığı para var. Biz turizme yeterli değeri vermiyoruz. Özellikle emlak sektörüne. Bir gayrimenkul turizmi yüzlerce milyon lira getirebilecek bir sektör" dedi. 
'ARAPLAR GELDİ DİYE ALANYA BİTMEDİ'
Alanya'daki konut satışlarına da değinen Balıktay “Alanya'da bundan 20 yıl önce nasıl Almanlar konut almak için yarışıyorsa, şimdi de Avrupalıların yanı sıra zengin Araplar da yapılan tanıtımlarla Alanya'ya ilgi göstermeye başladı. Araplar geldi diye Alanya bitti değil. Alanya'ya ne kadar farklı ülkeden, ne kadar çok insan getirebilirsek, o kadar kısa sürede Alanya'da turizm 12 aya yayılır" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479