banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya'da Dim TV esnafa gerginliğin sebebini sordu

Alanya’da son dönemde esnaflar içerisinde artan ve yaralamalara kadar uzanan müşteri kavgaları tedirginlik yaratıyor. Dim TV, Alanya esnafına yaşanan gerginliklerin sebebini sordu

GÜNCEL 28.05.2018, 23:33 Enes Subaşı
Alanya'da Dim TV esnafa gerginliğin sebebini sordu
banner404

Asiye ELİAÇIK

YAŞANAN olaylardan ve bunlarla anılmaktan dolayı rahatsız olduklarını belirten esnaflar, ekonomik koşullar nedeniyle müşteri kavgasının çıktığını ifade etti. Dim TV (dimtv.tv) mikrofonlarına konuşan ve ‘Bıçak kemiğe dayandı’ diyen esnaflar, geçim sıkıntısının giderek arttığını, iş gücünün zayıfladığını söyleyip, esnaflar arasında da saygının kaybolduğuna dikkat çektiler. 
'BİRBİRİMİZE KARŞI SAYGILI OLMALIYIZ'
ÖNDER COŞKUN (ESNAF)

Toplum olarak sabırsız yapıda insanlar olmamız bu olayların en önemli nedenlerinden biri. Esnaf olarak birkaç sezon öncekine göre daha yüksek bir sezon beklentimiz var. Ama bu beklentinin karşılığının şu ana kadar alınamamasından dolayı da esnaflar doğal olarak işin verdiği streslerle birlikte gerilebiliyor. Maddi gerginlikler daha sonra manevi gerginliğe dönüşüyor. Esnaflar olarak birbirimize saygılı olursak sezon bizim için de güzel hale gelir.
'UMARIM BÖYLE DEVAM ETMEZ'
MUSTAFA KASAPOĞLU (ESNAF)

Alanya'da yaşanan bu olayların sezon başlarına denk gelmesi, birkaç sezondur klasik hale geldi. Bunun nedeniyse, esnafın işlerinin kötü bir gidişatta olması. Belirli kurallara göre müşterileri karşılamamak da bu olayların fitilini ateşliyor. Özellikle alışverişe gelen müşterilerin alım gücünün düşük olması bu gerginliklere sebebiyet veriyor. Böyle olaylarla başlayan 2018 turizm sezonun bu şekilde gitmeyeceğini umuyorum. 
'ANLAYIŞLI OLMAK LAZIM'
BİLAL AKBAŞ (ESNAF)

Turizm sezonu başlandığı söyleniyor ama alım gücü yüksek olan turist yok. Dolayısıyla yeteri kadar kazanç elde edemeyen esnaf, iş stresi ve borcundan dolayı kendi arasında gerginlikler yaşıyor. Bunu ortadan kaldırmak için de kişisel olarak yaşadığı olumsuz olayları karşısındaki kim olursa olsun yansıtmaması gerekir. Sonuçta herkesin kendine göre problemleri var. Anlayışlı olmak gerekiyor.

Yorumlar (0)