Alanya'da Atatürk Koşusu ve Maratonu için hazırlıklar başladı

Her yıl Atatürk'ün Alanya'ya gelişinin yıldönümünde gerçekleştirilen 'Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonu' için hazırlıklar başladı

Alanya'da Atatürk Koşusu ve Maratonu için hazırlıklar başladı
banner404

ATLETİZM Federasyonu, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Alanya Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) katkılarıyla 'Atatürk'e koşalım Atatürk ile koşalım' sloganıyla düzenlenecek yarışlar için bugün Alanya Gençlik Merkezi'nde hazırlık toplantı gerçekleştirildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya yarışlarda görev alacak kurum ve kuruluş yetkilileriyle ADD Başkanı Aydın Özbaş ve yardımcıları katıldı. Bu yılki yarışlar hakkında ve hazırlıklarla ilgili katılımcılara bilgi veren Özbaş, "Alanya'da yıllardır yaptığımız bu yarış Atatürk adına Türkiye'de tek uzun yol yarışıdır" dedi. Başkan Özbaş, hem halk koşusuna hem de yarı maraton yarışlarına bu yıl önceki yıllara göre daha çok katılım beklediklerini belirtti.
25 ŞUBAT'TA BAŞLAYACAK
25 Şubat Pazar günü, Atatürk Anıtı ile Çimen Otel Kavşağı arasındaki cadde üzerinde oluşturulacak parkurda yapılacak olan Halk Koşusu 10 farklı kategoride gerçekleştirilecek. Atatürk Halk Koşusu'nda ilk çıkış saat 12.00'de verilecek. Bu koşuya 9 kategorideki bütün sporcular katılacak. Saat 12.30'da başlatılacak koşuda ise 12-15 yaş grubu yarışacak. Halk koşusuna katılım Anıt Meydanı'na kurulacak yarış merkezine ücretsiz olarak yapılabilecek. Halk koşusunda birinci olanlara bisiklet, ikincilere tişört, hediye çeki, bayrak, üçüncülere ise tişört ve rozet verilecek. Halk koşusuna 450 kişi civarında katılım bekleniyor. 5  kategoride gerçekleştirilecek olan yarı maraton yarışlarının başlangıcı ise saat 10.00'da yapılacak. Türkiye'deki profesyonel sporcuların da katılacağı yarı maraton yarışları'na 150 kişinin katılım göstereceği tahmin edilirken, internet üzerinden 100'den fazla müracaat olduğu dile getirildi. Atatürk Anıtı ile Milli Egemenlik Stadyumu arasında kalan yolda yarı maraton yarışına katılan sporcular 4 tur atacak. Yarı maraton yarışına katılan sporculardan birinciye tatil, ikinciye 300 TL ve üçüncüye ise 150 TL para ödülü verilecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472