Alanya'da 19 Mayıs heyecanı! 100. yıl çoşkuyla kutlandı

19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Kurtuluş Savaşını başlattığı günün 100'ncü yıldönümü ve Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Alanya'da törenlerle kutlandı.

Alanya'da 19 Mayıs heyecanı! 100. yıl çoşkuyla kutlandı
banner404

Mehmet AL
İLK
tören Atatürk anıtında saat: 09.00 da başladı Törene Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcı vekili Cumhuriyet Savcısı Ali Türk, İlçe Spor Müdürü Erdal Tamrak,Antalya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Haşim Çakmaklı, Alanya Garnizon Komutanlığı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ve sivil toplum örgütleri katıldı. Atatürk Anıtına Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören tamamlandı.

İKİNCİ TÖREN ŞELALEDE YAPILDI
Törenlerin ikinci bölümü ise saat:10.00 da İskele şeşale önünde yapıldı. Buradaki törene saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,ve İlçe Spor Müdürüyle birlikte Kaymakam Harputlu Öğrencilerin, vatandaşların ve protokoldakilerin bayramını kutladı. günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Alanya İlçe spor Müdürü Erdal Tamrak tarafından günün anlamını okudu.  daha sonra Öğrenciler tarafından 19 Mayıs ile ilgili şiirler okundu. Öğrenciler tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya cevabı okundu. Arıkan Yılmaz Dim Okulun Halk oyunları ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan Taekwondo, Kink boks, Bale ve Eskrim kursuna katılan öğrenciler hocası eşliğinde gösterilerini sunduktan sonra tören sona erdi.
FENER ALAYI VE ŞARKICI GÖKSEL KONSER VERECEK
Alanya'da bu akşam saat 21.00'de fener alayı ve Belediye arkasındaki alanda şarkıcı Göksel vatandaşlara ücretsiz konser verecek

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479