Alanya D-400'de can pazarı

Dinar Belediyesi eski başkanı ve eczacı Turay Yılmaz, Okurcalar Mahallesi’nde ölümlü bir kaza yaşanmadan yetkilileri bir an evvel göreve davet ederek, "Belediye başkanımız burayı görse mutlaka gerekeni yapar. Yetkililere çağrım, gelip burayı mutlaka görsünler" dedi

banner404

-Ceren ŞAHİN
ALANYA’NIN
batısındaki en uzak yerleşim birimi olan Okurcalar Mahallesi'nde D-400 Karayolu üzerinde var olan kaldırımlar otel hizalarında yola sıfır devam ediyor. Yola sıfır kaldırımlar, otel müşterilerince otopark alanı olarak kullanılınca da kaldırım yolunu kullanmak isteyen vatandaş ve turistler D-400 Karayolu'na iniyor. 


‘KALDIRIMI OTOPARK OLARAK KULLANIYORLAR’
Okurcalar Mahallesi’nde eczane sahibi olan Turay Yılmaz D-400 Karayolu’nda vatandaşın bir can pazarı yaşadığına dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: 
“İlgilerinizden dolayı öncelikle Yeni Alanya ve Dim TV (dimtv.tv) ailesine teşekkür ederim. 10 gün önce buradaydık, 10 gün sonra yine buradayız. İnşallah 10 gün sonra tekrar burada olmayız. Lakin bizler yine de bıkmayacağız. Dile getirmeye devam edeceğiz. Ama belediye başkanımız, ama sayın kaymakamımız, ama karayolları müdürümüz bu konuyla ilgili yetkililer mutlaka ilgilenecekler. Yani illa burada bir ölüm vakası mı olmalı?  Buradaki sorunu hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Yayaların kullanması adına bir yol yapılmış ancak çevre yoluna sıfır durumda. Bu alanlar da otellerin müşterileri tarafından otopark alanı olarak kullanılıyor. Vatandaş D-400 Karayolu’ndan yürümek zorunda kalıyor. Hadi biz tehlikenin farkındayız ve kontrollü geçiyoruz bu bölgeden. Lakin genci var, yaşlısı var en önemlisi çocuğu var. Bu insanlar nasıl geçecek. Bu son derece tehlikeli bir durum. 


‘BAŞKAN YÜCEL’İN BU SORUNU ÇÖZECEĞİ KANAATİNDEYİM’
Sayın muhtarımız Mehmet Uygun da bir dilekçe yazarak gerekli başvurularda bulundu. En kısa sürede yanıt gelir umuyorum. Ama ne zaman gelir? Yetkililere seslenmek istiyorum. Tekrar tekrar rica ediyorum. Burada illa ölümlü bir vaka mı olmalı? Olmasın. O zaman yas tutarız. Her hangi bir can kaybı yaşanmadan bu durumla bir an evvel ilgilenilsin. Bilhassa Alanya Belediye Başkanı’mız Adem beyin bu işin üstesinden geleceği kanaatini taşıyorum. Sayın belediye başkanımız bu görevi mutlaka yapar. Kanaatimce buradaki durumdan haberi olmadı. Haberi olsa kesinlikle belediye başkanımız Adem Bey’in bu sorunu çözeceğine canı gönülden inanıyorum. Ve bekliyorum da”

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Avsallarlı
Avsallarlı - 11 ay Önce

Alanyayi sevmiyorsaniz Adem beyi sevmiyorsaniz defolun gidin Alanyamızdan

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472