Alanya Belediye Sarayı'nın yıkılmaması tartışma yarattı

Mevcut Alanya Belediye Sarayı'nın yıkılmayacağının açıklanması "Eskisi yıkılmayacaksa, Oba ve Tosmur gibi eski belediye binalarının yarısı boşken, üstelik 25 milyon TL kredi kullanılarak neden yenisi yapılıyor?" sorusunu gündeme taşıdı

Alanya Belediye Sarayı'nın yıkılmaması tartışma yarattı
banner404

ALANYA Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 25 milyon TL kredi kullanarak Oba'da yeni Alanya Belediye Sarayı inşaatına başlamış ve "Yeni bina yapıyoruz çünkü mevcut Alanya Belediye Sarayı'nın olduğu alanı da kapsayan Alanya Kent Meydanı projesini hayata geçireceğiz" demişti. 
Ancak Başkan Yücel, daha önce yıkılacağını açıkladığı belediye binasının yıkımından vazgeçti. Mevcut binanın sadece sonradan ek olarak yapılan ve uzun yıllar sinema olarak kullanılan bölümünün yıkılacağı, binanın ise Alanya Kent Meydanı projesine dahil edileceği açıklandı. 
AK PARTİ: MEVCUT BİNA YIKILMALI
AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya Kent Meydanı'nda mevcut binanın bulunmaması gerektiğini belirterek "Mevcut bina yıkılmalı ve meydan komple revize edilmelidir. 1995 yılında yıkılan, Cumhuriyet dönemi yapılarından olan, şimdiki Alanya Belediyesi giriş kapısının hemen karşısında bulunan tarihi Alanya Belediyesi binası da aslına uygun olarak birebir yapılıp, Kent Meydanı tasarımına dahil edilmelidir. Mevcut binanın yıkılması ile kent meydanı daha ferah tasarlanabilir, meydan güzelleşir, sahilin kullanımı da rahatlar" dedi.  
CHP: O UCUBE BİNA KALDIRILMALI  
CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavüt ise "Biz mevcut Alanya Belediyesi binasının yıkılıp, o bölgenin komple Alanya Kent Meydanı olarak düzenleneceğini biliyorduk. Ancak şimdi yıkılmayacağını duyduk. Denizin kenarındaki mevcut Alanya Belediyesi binası ucube bir yapı. Milyonlarca turistin geldiği Alanya'nın bir kent meydanı yok ve Alanya'ya yakışır bir kent meydanı için o ucubenin kaldırılması gerekir" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 20:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 12 ay Önce

Kentsel dönüşüm oradan başlamalıydıki rantsal olmadığı anlaşılsın!

gereği
gereği - 12 ay Önce

gerçek bir kent meydanı yapılmalı, seyyar otobüs kütüphanesi, yeşil peyzajı, halka açık mini konser meydanıyla.....

Osman
Osman - 12 ay Önce

Bence yeni belediye binası yapmaya gerek yok huziri masraf o parayı başka bir yerde degerlendirilebilir boşta belediye binası var adem başkan iskele caddesine hiç inmiyormu açabaa alanyayın en gözde yeri içler açısı

Murat Gökbel
Murat Gökbel - 12 ay Önce

Ucube denilen yer yapıldığı zaman takdir edilen bir hizmet binasıydı ancak yıllar geçtikçe o günler unutuldu önemli olan görsellik değil içerisinde verilen hizmettir buranın yıkılıp park meydan vs olmasından çok turistik tesis olarak dizayn edilmeli alanya turizmine 12 ay katkı sağlanmalıdır Alanyada turizm yok olmak üzere kimse sebebini 2015 olaylarına bağlamasın alanyaya yakın kaliteli bir tesis yoktur olanların durumu bellidir...

Zihni Yayla
Zihni Yayla - 12 ay Önce

Bindokuzyuzyilli karasal bir yapi!kiyisal kent merkezi bu alanin superpark proje yarismasi kazanani olarak ben devasa bir Keykubat Aniti olarak tasarlamistim.Mevcut yapiyi altinla giydirsenizde kotu emsal. Tum halkin ayakizlerinin hakki bir acikalan olarak gelecek nesillere sunulmali.

Sevdalı
Sevdalı - 12 ay Önce

Kaleden bakınca Kızıl kulenin tarihi dokusuna ve Havuzu park civarındaki yeşilliğe meydan okuyan bir ucûbe olduğu net anlaşılıyor. Yıkanın heykeli kent meydanına dikilse itiraz etmem .

SIRADAKİ HABER

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479