banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

Alanya bayrama hazır

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bir mesaj yayınlayarak vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı ve Alanya’nın bayrama hazır olduğunu söyledi

GÜNCEL 25.07.2014, 23:03 25.07.2014, 22:09
Alanya bayrama hazır
banner404
 BAYRAMLARIN,  kardeşlik ve sosyal yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı önemli günler olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Yücel, “Dargınların barıştığı,  kardeşlik duygularını arttığı, sevgilerin güçlendiği, gurbettekilerin buluştuğu bayramlarımızın faziletinden toplum olarak en iyi şekilde faydalanmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın ve tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Yücel, ayrıca vatandaşların ve tatilini Alanya’da geçiren misafirlerin her hangi bir sorun yaşamadan bayramı ağız tadıyla geçirmesi için, Belediye olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapılarak her türlü hazırlığın tamamlandığını da hatırlattı. 
MEZARLIKLAR ÇİÇEK AÇACAK
Alanya Belediyesi, mezarlılarda çiçek dağıtma geleneğini bu yılda sürdürerek arife günü, belediyeye bağlı toplam 19 mezarlıkta sabah saat 08.00’den itibaren çiçek fidesi dağıtımına başlayacak. Daha önce sadece Alanya Belediye ve Bektaş mezarlıklarında yapılan çiçek dağıtımı, bu yıl beldelerinde de Alanya’ya bağlanmasıyla belediyenin sorumluluğundaki tüm mezarlıklarda yapılacak.
BAYRAMDA AĞZIMIZIN TADI KAÇMAYACAK
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ramazan Bayramı öncesi imalathaneleri denetledi. Alanya Belediyesi gıda mühendisleri tarafından, Ramazan Bayramı için hazırlık yapan tatlı ve pasta imalathanelerinin gıda güvenliği kurallarına uyup uymadıkları kontrol edildi. Öte yandan, işyerleri, işyeri çalışma koşulları, personel hijyeni, ekipman hijyeni, kullanılan ürünler ve ürün hijyeni konularında da denetimler yapıldı. Denetimlerle ilgili Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bayramda vatandaşlarımızın ağzının tadının kaçmaması için bayram hazırlığı yapan tüm gıda işletmeleri, tatlıcılar, pasta imalathaneleri denetlenerek, hijyen konusunda gerekli uyarılar yapılmıştır” denildi. 

Yorumlar (0)