Alanya bayram etti

Alanya, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen tatilcilerle doldu taştı. Oteller en yoğun günlerini yaşarken, doluluk oranları yüzde 100'ü buldu

Alanya bayram etti
banner404

KURBAN Bayramı'yla birlikte gelen 9 günlük tatil, Alanyaotelciler için tam anlamıyla 'çifte bayram' oldu. Yılın son ve en uzun tatilini fırsat bilen tatilciler, Alanya otellerini doldurdu. Dolulukların yüzde 100'e ulaştığı tatil süresince rahat bir nefes aldıklarını ifade eden turizmciler, "Kötü giden sezonların ardından dolulukların tavan yapması yüzleri güldürdü. Yerli tatilcinin sektör üzerindeki etkisi de bir kez daha ortaya çıktı" yorumunda bulundular.
'YERLİ KAPASİTESİ YÜZDE 30 OLDU'
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Alanya'daki hemen hemen her tesis yüzde 100 doluluk oranlarını yakaladı. Bu rakamlar, vatandaşlarımızın tatil alışkanlığının da ne kadar geliştiğinin bir göstergesi. 9 günlük tatilde Alanya otelleri güzel günler gördü. Rus ve Alman turistlerin ardından en çok yerli turisti ağırladık. Tesisler kapasitelerinin yüzde 30'luk bir dilimini yerliye ayırdı. Bunun da karşılığını aldı" dedi.
'SEVİNDİREN RAKAMLARA ULAŞTIK'
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ise "Alanya'daki doluluk oranları gayet sevindirici rakamlara ulaştı. Bir rakam vermek gerekirse eğer hemen hemen her tesisin yüzde 100'e varan oranlarla bayram tatilini geride bıraktığını söylemek mümkün. Yine bu rakamlar tesis tesis değişebilir. Ama hepsinin bu oranlarda dolduğunu söylemek yanlış olmaz. Yerli tatilcilerin sıklıkla tercih ettiği bölgeler arasında yer almak gelecek sezonlar için de sevindirici oldu" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472