AKK’den bursluluk sınavı

Alaaddin Keykubat Koleji (AKK), her sene düzenlediği okula kabul ve bursluluk sınavını bu yıl 12-13 Ocak'ta gerçekleştirecek

AKK’den bursluluk sınavı
banner404

KURUCUSU Hüseyin Baysal olan, 1987'den beri eğitim öğretim hayatında Alanya'ya damga vurmuş 32 yıllık bir mazisi bulunan ve Alanya'nın en köklü okullarından olan Alaaddin Keykubat Koleji (AKK), her sene düzenlemiş olduğu okula kabul ve bursluluk sınavını 12-13 Ocak'ta AKK Lise Kampüsü'nde gerçekleştirecek. Konuyla ilgili konuşan Hüseyin Baysal “Sınav 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’ndan itibaren AKK okullarında öğrenim görmek isteyen öğrencilere yönelik gerçekleştirilecek ve öğrenim süresi boyunca burs kesintisi yapılmayacaktır. AKK'nin kendi geliştirmiş olduğu sınav sistemi ile birlikte akademik sınav sonucunda belirlenen başarı seviyesine göre öğrenci yüzde 100'e varan eğitim bursundan yararlanacak ve Alanya'nın en ayrıcalıklı eğitimiyle tanışacak. Geçtiğimiz yıl AKK Bursluluk Sınavı’na rekor başvuruyla binlerce öğrenci katılım sağladı. 
32 YILLIK TECRÜBE
Kurumumuz 32 yıllık eğitim-öğretim hayatı boyunca on binlerce mezun verdi. Milletvekilleri, iş adamları, doktorlar, bazıları mesai arkadaşımız olmak üzere öğretmenler yetiştirdik. Bizler, eğitim gönüllüsü olarak yıllarca bu sektöre emek vermiş ve bundan sonra da ülkenin eğitim çizgisini hep daha da yukarıya çekmek isteyen öğretmenleriz. Mustafa Kemal Atatürk'ün de söylediği gibi fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirdik, yetiştirmeye de devam edeceğiz. Bu ülke bizim ve bu gençler bizim geleceğimiz. Tüm öğrencilere başarılar dilerim" dedi. Alaaddin Keykubat Koleji Koordinatörü Hüsniye Kıldırgıcı Baysal ise, "Okula kabul ve bursluluk sınavına ciddi bir talep ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz yıllarda çıkarttığımız Türkiye dereceleri ve üniversiteye gönderdiğimiz öğrenciler ile Alanya'da bir çok rekoru elimizde tutarken bunların bir yenisini de geçen sene sınava giren öğrencilerle yaşadık. 2019'da da ciddi bir kayıt dönemi içerisindeyiz. Sınav 12 ve 13 Ocak günü Obagöl mevkiindeki Türk Telekom karşısında bulunan Alaaddin Keykubat Koleji Lise Kampüsünde gerçekleşecektir. Öğrencilerin, lise öğrenim hayatları boyunca devam edecek ve Avrupa standartlarında eğitim görebilme imkanı olan bir sınav. Ben şimdiden tüm öğrencilere başarılar dilerim. Herkese bol şanslar" diye konuştu. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479