banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

AK Parti'li Samani'den hastane çıkarması

Alanya Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Samani, "Eski Türk filmlerinde hastaneleri kötü ve yetersiz gösteren senaryolar değişmeli, yeni sistem anlatılmalı" dedi

GÜNCEL 23.03.2017, 12:59 23.03.2017, 15:59 Şerife Çoban
AK Parti'li Samani'den hastane çıkarması
banner404

Haber: Alper KUTAY

ADALET ve Kalkınma Partisi (AKP) Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa Referandumu çalışmaları kapsamında geldiği Alanya'da, ismi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değişen Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Başhekim Dr. Tevfik Yazan ve Başhekim Yardımcısı Oya Malbora Karadağ'ın karşıladığı Samani'ye; AKP İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu ve ekibi de eşlik etti. Turizmin 12 aya yayılmasında en önemli alternatifin sağlık turizmi olduğunu söyleyen Samani, ülkemizde sinema filmlerinin senaryolarının değişmesi gerektiğini de vurgulayarak, “Sağlık sektöründe artık çok iyi yerdeyiz. İmkanlarımızı göstermemiz gerekiyor” dedi.
BÖLGE HASTANESİ AÇILIYOR
Oba'da yapımı biten Bölge Hastanesi'nin son durumu hakkında Başhekim Yazan'dan bilgi de alan Samani, sağlık çalışanları ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Türkiye'de sinema filmlerinin senaryolarının değişme vaktinin geldiğine vurgu yapan Samani, "Artık sağlık sektöründeki imkanlarımızı tüm dünyaya göstermemiz gerekiyor. Eski Türk filmlerinde başroldeki oyuncu hasta, sigorta karşılamıyor, ya da tedavi için yurtdışına gidiyor. Adeta sağlık sektöründeki ayıbımız ortaya konuluyor. Sağlık sektöründe son 15 yıldır çok iyi yerdeyiz. Sağlıkta tercih edilir bir konuma geldik. Şimdiki imkanlarımızın ne kadar güzel olduğunu herkese göstermeliyiz" diye konuştu.

                   

Yorumlar (0)