banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

Adım adım doğalgaza

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, doğalgazın Alanya’ya gelmesi için başlatılan imza kampanyasında toplanan 90 bini aşkın imzayı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu’nun da bulunduğu toplantıda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a teslim etti

GÜNCEL 15.08.2014, 11:12 15.08.2014, 10:23
Adım adım doğalgaza
banner404
 ÇARŞAMBA günü Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ’nin, Antalya Limax De Lüks Hotel’de düzenlediği Bölge Toplantısı’na katılan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’ya doğalgazın gelmesi için toplanan 90 bini aşkın imzayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a teslim etti. Söz konusu toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in yanı sıra bölgedeki enerji yatırımcısı şirket temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda söz alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya’ya doğalgazın gelmesi konusunda bütün kesimlerden büyük talep olduğunu belirterek, bu kapsamda yaklaşık 1 ay içerisinde 90 bini aşkın imza toplandığını söyledi.
‘ÇAVUŞOĞLU BÜYÜK DESTEK VERİYOR’
Doğalgazın çevreye saygılı, havayı kirletmeyen, doğaya zarar vermeyen ‘çevreci’ bir enerji kaynağı olduğunu belirten Şahin, dünyada doğalgaz kullanımının hızla yaygınlaştığına dikkati çekti. Doğalgazın diğer yakıtlardan ucuz olduğunu belirten Mehmet Şahin, “İlçemize doğalgazın gelmesi konusunda çok istekliyiz. Bu konuda vatandaştan, iş dünyasından ve turizmcilerden çeşitli talepler geliyor. Bu talepler sonrası zaten 90 bin gibi ciddi bir rakamda imza 1 ay içerisinde toplandı” dedi. Şahin, kampanyaya destek olan başta Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, sivil toplum örgütlerine, esnafa ve üyelere teşekkür etti. Şahin, ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a da ALTSO’nun doğalgaz kampanyasına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti.
BAKAN YILDIZ ŞAHİN’İ TEBRİK ETTİ
Şahin’in konuşmasından sonra söz alan Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuoşğlu, ALTSO’nun başarılı çalışmalarının bulunduğunu Bakan Yıldız’a anlattı. Çavuşoğlu, Başkan Şahin’in Alanya ekonomisi için çeşitli projeler yürüttüğünü belirterek, ALTSO için övgü dolu ifadeler kullandı. Konuyla ilgili konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgazın Alanya’ya gelmesi için başlatılan imza kampanyasında 93 bin rakamına ulaşılmasının önemli olduğunu belirterek, Başkan Şahin’den kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Bakan Yıldız, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in çok girişimci ve çalışkan bir yönetici olduğunu, doğalgazın Alanya’ya gelmesi için verdiği mücadeleyi takdir ettiğini söyledi.
Yorumlar (0)