banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479

9 ana yüreği yandı

İşgal altındaki Dağlık Ermeni birlikleri ile Azeri birlikleri arasında meydana gelen çatışmada 8 Azeri askeri şehit oldu. Ermeni birlikleri çatışmadan sonra geri çekildi.Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesine sınır kesimlerinde çıkan çatışmada 8 Azeri askeri şehit oldu

GÜNCEL 01.08.2014, 14:45 01.08.2014, 13:45
9 ana yüreği yandı
banner404
İŞGAL altındaki Dağlık Ermeni birlikleri ile Azeri birlikleri arasında meydana gelen çatışmada 9 Azeri askeri şehit oldu. Ermeni birlikleri çatışmadan sonra geri çekildi.Azerbaycan’ın Ermenistan’ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ bölgesine sınır kesimlerinde çıkan çatışmada 9 Azeri askeri şehit oldu. Ermeni askerlerinin bir birlikle sınırı geçmeleri üzerine çatışmanın çıktığı öğrenildi.

ANS Press’in bölgedeki muhabirine dayanarak verdiği bilgiye göre, 31 Temmuz’u 1 Ağustos’a bağlayan gece, Agdam ve Tartar bölgelerinde Ermenistan tarafından birlikler hızla Azeri kontrol noktalarına doğru ilerledi.

Ermenilere önce uyarı ateşi açıldı ve durmamaları üzerine çatışma çıktı. Çatışma sonucu Ermeni askerleri geri çekildi. Çatışmada her iki taraftan da kayıplar yaşandığı belirtiliyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, çatışmada 9 Azeri askeri şehit oldu.

Şehit olan askerlerden 4’ünün adı belli oldu. Bunlar Vügar Poladov, Elnur İbrahimov, S. Memmedov ve Mustafa Coşqunov olduğu belirtildi.
 
MİLLİ YAS TALEBİ
 
Öte yandan Azerbaycan Parlamentosu üyesi milletvekilleri, ülke genelinde derhal milli yas ilan edilmesini istediler. Milletvekilleri Ganire Paşayeva ve Fazıl Mustafa, televizyonlarda eğlence programlarının kaldırılmasını ve milli yas ilan edilmesi talebinde bulundular.
 
Yorumlar (1)
Sehrizat 5 yıl önce
Allah butun sehidlerimize rehmet etsin.onlarin analarina sebr,hemin analara bunlai yasadanlara ise dunyanin en boyuk belasini versin.indi onlar cennetdediler,indi bizler bununla teselli tapa bileriy.bunlari yasadanlarinsa en boyuk tesellisi cehennem olsun.Amin.