253 dükkan küle döndü

Dün sabaha karşı başlayan yangın kısa zamanda büyüdü. Güçlükle kontrol altına alınan yangında iş yerleri kullanılamaz hale geldi. Esnaf, yangınla ilgili sabotaj iddiasında bulundu

253 dükkan küle döndü
banner404
ANKARA Keçiören Gazino Durağı’ndaki Osmanlı Halk Pazarı’nda dün sabaha karşı 04.28’de başlayan yangın paniğe yol açtı. Yangın, kısa sürede halk pazarındaki 253 iş yerini sardı. Olayda, kapalı pazar yerindeki 253 iş yeri yandı. Sigortalarının olmadığını anlatan esnaf sabotaj iddiasında bulundu.
Sinir krizi geçirdiler
Pazardaki yangını öğrenen çok sayıda iş yeri sahibi olay yerine geldi. Yangın sürerken pazara giren bir kişi, emniyet güçlerince alandan çıkarıldı. Yangını duyarak olay yerine gelen bazı esnafın, dükkanlarından, zarar görmeyen mallarını çıkarmaya çalıştığı görüldü. Bazı esnaf, söndürme çalışmalarını izlerken gözyaşlarına hakim olamazken, bazıları da sinir krizleri geçirip yangına kendileri müdahale etmek istedi. 
‘Maddi hasar çok’
Yangını izleyen Haydar Yeşilyurt isimli bir esnaf, “Gece 3 tane görevlimiz var burada. Sabaha kadar geziyorlar, kameralarımız var burada. İçerideki maddi hasarı hesap edemezsiniz çok büyük 100 trilyon vardır” dedi.
Mahalle sakinleri de yangını büyük bir panikle izledi. İşmerkezinde bulunan bir evcil hayvan mağazasında bulunan evcil hayvanları kurtarmak için seferberlik başladı. İtfaiyenin dükkanın camını kırmasının ardından, işyeri sahipleri içeri girerek evcil hayvanları dışarı çıkardı. 
‘Kontaktan çıktı’
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, pazarın iç bölümünde güvenlik görevlileri bulunmaması nedeniyle kapıların kırılmasıyla alevlere müdahale edildiği bilgisini paylaştı. Olayda can kaybı ve yaralanan olmadığını aktaran Sipahi, “İlk belirlemelere göre, yangın elektrik kontağından çıkmış olabilir” ifadesini kullandı.
Yardım çağrısı
İş yerlerinin sigortasının bulunmadığını dile getiren çarşının yöneticileri ise çalışanlar ve toptancılarla binlerce kişiye iş imkânı sağlayan pazarın eski haline getirilmesi için yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdi. Olay yerinde incelemelerde bulunan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Konunun takipçisi olacağım ve TBMM gündemine taşıyacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472