1 günde 200 gönüllü

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Herkes için Alanya Projesi” kapsamında başlatılan, “Gönüllü Ol, Fark Yarat” faaliyetinin tanıtımı için Alanya İşletme Fakültesi’nde seminer düzenlendi

1 günde 200 gönüllü
banner404
ALANYA Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Herkes için Alanya Projesi” kapsamında başlatılan, “Gönüllü Ol, Fark Yarat” faaliyetinin tanıtımı için Alanya İşletme Fakültesi’nde seminer düzenlendi. Seminere Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Bilal Nurgül, üniversite öğrencileri, engelli yakınları ve vatandaşlar katıldı. Seminerde, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Psikologu Esra Yemez ve Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu katılımcılara, Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan  “Gönüllü Ol Park Yarat” projesi hakkına bilgi verdi. Seminer süresince engelli bireylerin toplumdaki yeri, engellilik tanımı, gönüllülüğün önemi ve bireye katkısı gibi konularda bilgilendirme yapıldı. Engelli bireylerin toplumsal yaşama sosyalleşerek katılımlarının sağlanması, eğitim, öğretim ve gelişimlerine destek olurken, toplumun farklı bireyleri arasındaki önyargısal engellerin kaldırılması amaçlanan projede, aynı zamanda engellilerin  iletişim becerilerini desteklemek, gönüllülerin engellilerin yaşantılarına ortak olmasını mümkün kılarak gönüllünün ileriki mesleki yaşamına engelli bireyleri tanıyarak başlaması ve farkındalığın olabildiğince arttırılması hedefleniyor. Seminerin ardından projenin ilk gününde  "Gönüllü Ol Fark Yarat" faaliyetine 200’ün üzerinde gönüllü kaydoldu.
İNTERNETTEN DE KAYIT MÜMKÜN
Üniversite yerleşkesi içerisinde açılan kayıt standının yanısıra internet üzerinden de kayıt yapılabiliyor. Kaydolmak isteyenlerin şu linki tıklamaları yeterli:  http://herkesicinalanya.org/Gonulluol. 
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner495

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479