Güftesi de bestesi de şaheser

​​​​​​BAĞIMSIZLIK sembollerimizden olan İstiklal Marşımız tartışmasız sözleri ve bestesi ile tam bir şaheserdir. Hatta şaheserin de şaheseridir. Lütfen bütün devletlerin milli marşlarını sözleri ve besteleri ile inceleyiniz. İncelemekle kalmayınız, hislerinize kapılmadan İstiklal Marşımız ile kıyaslayınız bakalım ne göreceksiniz. Bunu yaptığınız takdirde gerçekten İstiklal Marşımızın hem sözleri hem de bestesi ile ölümsüz bir şaheser olduğunu rahatlıkla anlarsınız.

     Çoğu ülkenin milli marşları zalimlere diktatörlere methiyeler düzerken, abartılı sözler gırla giderken bizim İstiklal Marşımızda asla bunları göremezsiniz. Çünkü bu marş haklı bir haykırıştır. Dahası İstiklal Marşında bir kelime dahi etnik bir söz bulamazsınız. Bırakın etnik kelimeyi çağrışım dahi bulamazsınız.

Öteden beri İstiklal Marşımızdan kimlerin rahatsız olduğunu gayet iyi biliyoruz. Lafı eğip bükmeye, dolandırmaya gerek yoktur. İstiklal Marşının sözleri ve bestesi ile değiştirilmesinin AB, ABD, PKK-HDP, vs. talebinin olduğu herkesin öteden beri malumudur. Efendim sadece İstiklal Marşı mı? Anayasamızın ilk dört maddesi bu alçakların öteden beri arzu ve isteğidir. Bu maddeler bizim devletimizin bağımsızlık ve milli sembolüdür.

     İnternetten başka ülkelerin milli marşlarının bestelerini dinlerseniz İstiklal Marşımızın bestesinin ne kadar güzel olduğunu anlarsınız. Bir çok ülkenin marşının müziğinin zevk ve heyecan vermediğini, ruh olmadığını, bazı Arap ülkelerinin marşlarının bestesinin ise sanki elektrik çarpmış gibi titrediğini görürsünüz. Küçümsemiyorum ama milli marş değil de tam bir komedi. Oysa İstiklal Marşımızın bestesinin, müziğinin de sözleri kadar ölümsüz olduğu kesindir. Her şeye rağmen rahatsız olanlar varsa varsın rahatsız olsunlar ama milletimiz memnundur. Bundan emin olunuz.

     Her şeyi hallettik artık böyle gereksiz işlerle uğraşır olduk. Meğer zat-ı muhteremimizde sanırım bestekarlık veya beste analizciği yapmakta varmış. Korkarım bu tür tavırlar kamplaştırdıkları toplumumuzu daha da kamplaştırır. İstiklal Marşının bestesini beğenmeyenler merak etmeyin sözlerini de beğenmez. Bugün bundan rahatsız olanlar kim bilir yarın daha neler nelerden rahatsız olmazlar ki? Ancak bunları değiştirmeye kimsenin gücü yetmez. Boşuna kendilerini tüketmesinler. Böyle bir zamanda bunlar edilecek laf değildir.

     Bunlarla uğraşıncaya kadar lütfen ülke ve dünya gerçeklerine dönelim. Vatandaşın sorunları her geçen gün büyüyor. Millet geçim derdinde, birileri ise boş işler peşinde. Kadın cinayetlerinin, intiharların ve rekor düzeyde artan boşanmaların nedeninin tamamına yakını ekonomiktir.

     Ülkemizin içinde bulunduğu durum hiç de anlatıldığı gibi değildir. Öyle olsa önce ben alkışlarım. Onun için boş ve gereksiz işlerle değil ülke ve dünya gerçekleri ile uğraşalım. Bir ve beraber olalım. Hayal ve macera peşinde koşmayalım.

      Asıl merak ettiğim bir konu ise bu kabul edilemez duruma sayın Bahçeli ve şürekaları ne der acaba? Yoksa her zaman olduğu gibi susacaklar mı? Musa Çam’a gürleyeceklerine, o kabul edilemez sözlerin sahibine zamanında niye gürlemediler ki? Sanırım şimdi de öyle olacak veya cılız sözlerle geçiştirilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Devletçi
Devletçi - 1 yıl Önce

Mustafa Bey yüreğinize kaleminize sağlık. ,çok doğru soyluyorsun,

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472