Gocairi'nin Amat gene recimdeemiş

BEGDEŞLİ Gocairi'nin Amat zebellah gibi bi herif. Hem enine, hem boyuna maşallahı var. Hindi buncaazım arada bi diyete girer, hindi gene girmiş.  

Gocairi'nin Amat hindi gene sabaala yöşüle şeerde yörüyüş yaparımış. Zangır zangır yolda yörürkene yer gög inilerimiş. Amat geliverikene bi gara cayırtı gobduğu uçun tiren geliveri sanırımış milled. Yörürkene asvald sallanırımış. Emme lekin endee zayıflaacan deyi hemene yörüyüş yapsa da, bi boy yerimiş. Sabaala yörürkene beerde bi gayfeltiye deggelse "Ben diyeddeyin, bi bardag çay içeen, bi gıymıg da egmeelen zeytin yeyen" derimiş. Emme lekin, heç dediini dudmazımış. Bi boy yerimiş. Yerkene de ikiye bir "Ben diyeddeyin" derimiş emme çanagları tertemiz temizleeveririmiş. 
Aaa bilader, taa evel de engile hayılaca diyete girdin de yazıverdidim bura. Hindi gene ayni şeyleri yaparımışsın. Endöle diyed olmaz. Engile iki adım atıb, iki egmeg yersen hıllı şişer gedersin. Günde üç dörd egmee nesin demezimişsin emme aşamıla evde çayı şekersiz içerimişsin zayıflaacam deyi. Taa eveli de deeverdiidim, hindi gulaanı aç da beni dınla. Zayıflaacasan eline gazmayı, çükürü alıcagsın. Baccaya varıcagsın, her gün iki evleg yer gazıcagsın. Bi ay soona ılgıdır gibi olaalmazsan gel yüzüme tükür. Engile her sabah yöşüle şeerde lingirdeecene dediimi dud. Seni hazedmesem endeenleri deevermem.
Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.

YORUM EKLE

banner470

banner477

banner452

banner449

English Russian

banner481

banner472

banner381

banner479

banner386