Bakara Suresi'nden esinlenerek yapıldı, ünü dünyayı sardı!

Kırşehir'de, Bakara Suresi'ndeki bir ayetten esinlenilerek iç dizaynı yapılan Hamdiye Camisi, bir anda dünyanın en ünlü camilerinden birisi haline geldi. Yalnız Türkiye'de değil, yurt dışında da ilgi gören Hamidiye Camisi, yabancı gazete ve makalelere konu olurken, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yerini aldı.

Bakara Suresi'nden esinlenerek yapıldı, ünü dünyayı sardı!
banner404

KIRŞEHİR'DEKİ Hamidiye Camii'nin iç dekorasyonu Bakara Suresi'ndeki bir ayetten esinlenilerek yapıldı.

Kırşehir'de Yenice Mahallesi’nde 1910’lu yıllarda kerpiçten küçük bir mescit şeklinde yapılan ve zamanla ihtiyacı karşılamayınca yıkılıp yeniden inşa edilen Hamidiye Camisi, iç dekorasyonu ve duvar resimlerle sıradışı bir görüntü sergiliyor.

Azerbaycanlı bir mimar tarafından iç resimleri yapılan ve bu yıl açılan camiye ibadet etmek için kentin farklı yerlerinden kişiler geliyor.

Hamidiye Camisi, birçok yabancı gazete ve makalelere konu olurken, sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yerini aldı. Birçok seyahat sitesi de konuya geniş yer ayırdı. Bilindiği gibi Kırşehir'de birçok tarihi ve kültürel eser bulunuyor. Özellikle Selçuklu Dönemine ait birçok eser mevcut fakat Kırşehir turizm anlamında bu potansiyelini ne yazık ki kullanamıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479