‘Yedibilim’ büyüyor

Gazipaşa'da 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek olan Yedibilim Koleji’nin açılışı dün yapıldı

‘Yedibilim’ büyüyor
banner404

YEDİBİLİM Koleji’nin açılışına Gazipaşa Cumhuriyet Savcısı Esra Aksoy, Gazipaşa Kaymakamlığı Yazıişleri Müdürü Tan Doğan, Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Şahin, kolej ortaklarından Salman Tuşgül, Sevgi Altıntaş Tuşgül, Yedi Bilim Kolejleri kurucu temsilcisi Ahmet Ünal, kamu kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yedi Bilim Kolejleri kurucu temsilcisi Ahmet Ünal bir konuşma yaptı. Okulun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ünal, “Gazipaşa’da mucize gibi 6 ayda okul diken, gece gündüz emeğini ortaya koyan Salman Tuşgül Beyefendiye ve Sevgi Tuşgül Hanımefendiye teşekkürü bir borç bilirim. Gazipaşa’da anasınıfı, ilkokul, ortaokul olarak hizmete bu yıl başlıyoruz” dedi.
Yedibilim Koleji’nin ilke ve temellerinden bahseden Ünal “Ana ilkemiz Atatürk’ün ilkeleridir. Çağdaş, bilime önem veren, ülkenin ulusal değerlerini yüreğinde taşıyan, vatanını, bayrağını seven, bugünün mutlu çocukları, yarının mutlu büyükleri olacaklar, ülkemizi yönetecekler. Okulumuzun farkı, sosyal sorumluluk projelerine önem veren, İngilizceyi ağırlıklı olarak öğreten, ikinci yabancı dil olarak Fransızcayı öğreten bir sistemle kurulmuş bulunuyoruz. Gazipaşa’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Yapılan duanın ardından açılış kurdelesi kesilerek Yedibilim Koleji gezildi. Kolej ortaklarından Salman Tuşgül protokol mensuplarına koleji gezdirerek bilgi verdi. 
KOLEJ 500 ÖĞRENCİ KAPASİTESİNE SAHİP
2018-2019 eğitim ve öğretim yılında açılacak kolej, 550 öğrenci kapasitesinde. Anaokul, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin eğitim-öğretim göreceği kolejde, 30 derslik bulunuyor. Öğrenciler için her ayrıntının düşünüldüğü okulda, yemek salonu, cep sinema, müzik sınıfı, spor salonu, labratuarlar bulunuyor. Engelli öğrencilerinde unutulmadığı kolejin her katında, engelli lavaboları bulunuyor. Açılışa gelen konuklarıyla yakından ilgilenen Sevgi Altıntaş Tuşgül, kolejin Gazipaşa’ya hayırlı olmasını dileyerek, “Açılışımıza katılarak bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479