Gazipaşa'da 'Adaylık parasını' yatıramayınca gözyaşlarına boğuldu

Gazipaşa'da bağımsız belediye başkan adayı olduğunu açıklayan Mehmet Yılmaz, Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) yatırılması gereken bin 240 TL’yi yatıramayınca gözyaşlarına boğulup evraklarını yaktı.

Gazipaşa'da 'Adaylık parasını' yatıramayınca gözyaşlarına boğuldu
banner404

YSK'ya adayların yatırması gereken bin 240 TL’yi bulamadığı için kara kara düşünen 54 yaşındaki bağımsız belediye başkan adayı Mehmet Yılmaz, sürenin dolmasına dakikalar kala gözyaşlarını tutamadı. Yaklaşık 2 yıl önce bağımsız belediye başkan adayı olduğunu açıkladığını ve o günden bu yana seçim çalışması yürüttüğünü belirten Yılmaz, "Gazipaşama her şey helal olsun. Sizleri hiçbir zaman unutamam. Gazipaşalı halkım, esnafım, çiftçim, öğrencilerim, gençlerim sizleri seviyorum. Herkese Allah'a ısmarladık. Adaylık ücreti olan bin 240 lirayı yatıramadığım için çekiliyorum. Sağulun var olun. Hakkınızı helal edin. Üzülüyorum, söz verdim, hakikaten üzülüyorum” diyerek gözyaşı döktü. Adaylık başvuru süresinin dolmasına dakikalar kala İlçe Seçim Kurulunun bulunduğu adliye binası önüne gelen Yılmaz, beraberinde getirdiği başvuru evraklarını yakmak istedi. Uzunca bir süre evrakları yakmayı başaramayan Yılmaz, daha sonra evrakları yırtarak yere attı. Yılmaz, bir süre sonra yerdeki evrakları tutuşturmayı başardı ve eylemine sessizce son verdi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 09:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Buyçe Serim
Buyçe Serim - 4 ay Önce

2 senede 1.240tl toplardık ben amcam. Haberim olsa bir saatte fazlasını bile toplardık pes etmeseydin. Koca Gazipaşada bir adam çıkmadı mı şu parayı verecek? Yazıklar olsun! Gazipaşayı bir şey sanırdım ben de

SIRADAKİ HABER

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472

banner479