Futbolsuz günler

TURİZMCİLERİN "Sezon ölü geçiyor" diye tabirlerine tam da uygun, bizim gibi spor ve futbolla iç içe olanlar için bu dönemde en güzel söz sanırım; "Futbolsuz günlerin ne tadı var, ne de tuzu." Aytemiz Alanyaspor ile ilgili sosyal medyada paylaştığımız her haber yüzlerce yorum görürken, ligler tatil olduktan sonra bu sayı yarılara indi. Yine her zaman nabız tutmada en önemli yerler olan Salı ve Cuma pazarı yerlerinde sorulan ilk soru Aytemiz Alanyaspor ile ilgili olurken, bu dönemde yerini seçim sonuçlarına bırakmış. Az da olsa Aytemiz Alanyaspor için tek sorulan sorular kimler alınacak veya seneye de aynı durum mu olacak?

***

Bu soruların hepsine bıkmadan tek tek cevap veriyoruz ve bir kez de buradan cevap verelim. Yazılı ve görsel basının ilk ilgi odağı Süper Lig olduğu için 24 saat içinde bir futbolcumuzun 3 ayrı takımla anlaştı haberlerini görmek doğaldır. Hergün ya bir menajer ya da sosyal medyada etkin olan kişiler tarafından Aytemiz Alanyaspor ile alakalı haber yapılıyor. Doğal olarak sosyal medya alanları Facebook ve Twitter’da bunlar bize soruluyor. Buna en çarpıcı örneği verecek olursak; bir takipçim "Abi A Spor'da bir futbolcu için şu takıma gitti diye haber yapıldı" dedi. Ben de "Aytemiz Alanyaspor’u onlar yönetmiyor, Hasan Çavuşoğlu yönetiyor" dedim. Sözün özü, bunların önüne geçmemiz imkansızdır. Ulusal basın bunu yapmaya devam edecek ama yerel basın olarak biraz daha dikkatli olmak zorundayız. Her gün bir futbolcu ismi yayınlayarak sonra bakın ben bildim demek yerine, takipçilere görüşülmeyen oyuncuları yazmamak en doğrusu olacaktır. Şahsen sosyal medya hesaplarımızda bunu yapmaya çalışıyoruz. Bizim tek amacımız sporseverin güvenine layık olmak olduğu için amatörce en doğru bilgileri vermeye çalışıyoruz. Sağa sola çamur atarak gündeme gelmeye çalışanlara tavsiyemiz şudur; işinizi yapın ve gerisini her şeyi gören ve değerlendiren taraftarlara bırakın. Onlar her şeyi görüyor ve biliyor.

***

Bu dönemde en çok sorulan bir soru da, "Bu sezon yine aynısı mı olacak?" Elbette bu işler bütçe ile orantılı işlerdir. Kim istemez ki en iyi oyuncuları alalım ve büyük hedefler koyalım. Üstelik 22 milyon TL borcu olan kulübümüzün şapkadan cin çıkarmasını beklemek hayalcilik olur. Önemli olan eksik yerlere veya gitmesi muhtemel oyuncuların yerlerine doğru isimleri bulmaktır. Bugün futboldan uzağız ama kulüp profesyonellerinin bu konuda çalışma yaptığını biliyoruz. Son iki sezonda bu devler arenasında takımı ligde bırakan başkan ve yönetim kurulu artık ustalık dönemine geçmiştir. Alacakları veya almaya çalıştıkları futbolcuları sahada görmeden fikir yürütmek, bilgi ve çalışmaya saygısızlık olacaktır. Takım ortaya çıksın, o zaman övgü ya da eleştiri için çok zaman olacaktır. Ama şimdi bekleme zamanı!

YORUM EKLE

banner517

banner516

banner470

banner452

banner449

banner518

banner481

banner472

banner479