Futboldan daha ötesi!

35 yıldır futbolla iç içe olurken, 15 yıla yakın da Yeni Alanya Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktayım. Ne böylesine duygusallığın tavan yaptığı maç, ne de bu kadar zor bir yazı hazırlamadım. Müsabaka tehir edilseydi bu kadar duygu yoğunluğu olur muydu kestiremiyorum ama futbolcularımız ve teknik heyet böyle istedi ve müsabaka oynandı. Maç öncesi cenaze sahibi olan Aytemiz Alanyaspor camiası tüm katmanları ile son görevlerini en iyi şekilde yerine getirdi.

***

Maçı analiz etmek, pozisyonları anlatmak istiyorum ama beni bugünlük mazur görün. Daha öncede açıkladığım gibi bu maçta analiz yapmak yerine merhum Josef Sural’ın bazı şeyleri nasıl değiştirdiğine bakalım. 3 yıldır husumet yaşadığımız Konyaspor ile böylesine bir ortamda maç yapmamız bana göre tesadüf değil, göklerden gelen bir hayırlı iştir. Maç öncesi Konyasporlu taraftarların ve futbolcuların acımızı paylaşan pankartları, tezahüratları, her iki takımın beraberce taraftarı selamlaması bir şeylerin son bulduğunu göstermiyor mu? Aytemiz Alanyaspor yönetiminin kendi taraftarına iftar yemeği verirken, Konyaspor taraftarına da vermesi, maç öncesi Konyaspor Kulübü'nün açıklamaları bize bu maçın futboldan da öte olduğunu gösterdi. Ancak maç sonunda yaşanan bazı tatsız atışmalar ve Konyasporlu taraftarların ettiği küfürler, yapılan onca sevgi gösterilerine gölge düşürdü!

***

Maçta Yörükler ve Şimşekler gruplarının hazırladıkları koreografiler, duygusallığı en son noktaya getirdi. Hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Maça kısaca değinecek olursak, bu atmosferde bu kadar olur. Ama şundan eminim ki, bu maç tehir olsaydı bu sonuç ortaya çıkmazdı. Hafta içi ilk olarak gündeme getirdik ve kesin iptal edilmesini istedik. Alanyaspor Başkanı ve yönetim kurulu da bu doğrultuda düşündü ama teknik ekip ve futbolcular oynamak istedi. Bizim için kayıp puanlar oldu ama bu atmosferde diyebileceğimiz tek şey. Canınız sağ olsun!

YORUM EKLE

banner516

banner470

banner452

banner449

banner481

banner472